Doğduğundan Beri Mamayla Beslenen Bir Kediyi Mamadan Vazgeçirmek Ne Kadar Mantıklı?

Ayca123

Doğduğundan beri mamayla beslenen bir kediyi mamadan vazgeçirmek ne kadar mantıklı?

4 CEVAP

Ayca123

Bilmiyorum. Bu konuda pek bilgim yok. Genel olarak sordum. Normal besinlerle et süt vb beslenemez mi

kedi_sever123

beslenir tabii ev yemeği bile yer keratalar :) alıştıra alıştıra aman inek sütü vermeyin laktoz yaramaz kediciklere laktozsuz süt alın ya da yoğurt beyaz peynirle başlayın yer de yer sonra ama dikkat edin kızarmış yemek yiyemez örneğin haşlanış eti çok severler :)

kedi_sever123

neden vazgeçirmek istiyorsunuz ? mamadan vazgeçip ne yiyecek ? bunları söylerseniz bilgi verebilirim

arzzuguney

Ayça hanım eğer ev hanımıysanız ve taze taze ben pişiririm diyorsanız tabikide mama yerine yemek verebilirsiniz. Ama kedilerde köpeklerde doğaları gereği etçiller.Mama yerine yemek diyorsanız onunda bir içeriği olmalı. Mesela sebzelerle beraber haşlanmış tavuk yada et gibi. Mamalar kedilerin ihtiyacı olan besin maddelerini içeriyor. Bunu dikkate alarak yemek hazırlarsanız bencede yemek verin derim:)