Ameliyat - Elizabeth Yakalığı

porcorosso

Sokakta baktığım dişi kediyi kısırlaştırdım. 5 gündür evimde bakıyorum önceki sorumda da bahsetmiştim. Sorun şu ki kedinin boynu çok küçük ve yakalık kayıyor ve yarasını yalayabiliyor. Ne kadar sıkarsam sıkıyım yakalık en küçük numara olmasına rağmen kayıyor. Yarasını yalamasını engellemek için ne yapabilirim? Evde iki kedim daha var onlarda bazen misafir kediciği yalamaya çalışıyor. Şimdilik pamuk ve bant ile yapıştırdım ama onu da sürekli esneme germe hareketleri yaparak çıkardı :D Çok hareketli bir kedi ne yapacağım hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

20 CEVAP

Gozdetemizel

Bende elbiseyi tekbasima giydiremiyorum.sadece 1 kere giydirebildim oda kundak gibi elleri icinde kalcak sekilde ayaklarina kdr cektim.sonra ellerini yukardan cikardim ama savastik yani.bandaj bizde hep dustu insallah dusmez.oldugu kdr artik maksat yaraya erismesin.bukdr cabuk yalayinca aciliyor malesef yara hala islak cunki.

porcorosso

  1. gün veteriner antibiyotik sprey sıktı. Yarası hafif kapanmıştı ama yalayınca açılmaya başladı. Sarı kantaron yağı da var fakat kedi çok huysuzlaştı. Yanına yaklaştığımı hissettiğinde hemen kaçıyor. Çok hareket etmemesi için bir şey yapmıyorum artık. Hem yakalık hem bandaj takılı ama yarın öğlene kadar yalnız kalcak maalesef. Bugün 6. günü yine de bir şey olmasından endişeleniyorum. Diğer kedilerim iki gün veterinerde kalmışlardı, aldığımda yaraları kapanmıştı bile. Şimdikinin ameliyatı karnından oldu ve dikişleri bir değişik. Çok zorlu ve yorucu bir süreç. :(

Busenurozyurt

Eğer yakalığı takmak isterseniz yakalının alt kısmından kalın boynunu kesmeyecek bir ip geçirin bağlayın yakalık çıkmayacaktır.

osmanguner

yakalığın boyna gelen kısmında delikler olmalı oradan iple çok sıkmadan bağlayın veteriner öyle yapıyordu ben de öyle yaptım

porcorosso

Teşekkür ederim ilginiz için. Boynu o kadar küçük ki ne yaparsam yapayım kaydırıyor. Zaten tasma olmadı ip kullandık veterinere gösterdim o da sargı bezi ile bağladı olmuyor. Kafasını her yere vuruyor, sandalye çarparak esnetiyor ve boynundan kayıyor. Resmen adaptasyon geçirdi boynu uzadı :D Her şeye bir çözüm buluyor yavrucuk ama gazlı bez ve bandaj ile iyice sardım şimdilik sorun yok gibi. Yarın diktiğim elbiseyi arkadaşımla birlikte tekrar giydirmeye çalışacağım.