kedim tek gözünü kısıyor

ragdeg
ragdeg

338 Puan

yeni sahiplendiğim 1,5 aylık bir kedim var. eve ilk geldiğinde sağ gözü kısıktı ve gözünün çevresinde minik çapaklar vardı. gözünde şeffaf bir akıntı oluyor zaman zaman ama gözleri gayet parlak ve sağlıklı görünüyor, kızarıklık falan yok. sağ gözünün kısıklığı geçti şimdi de sol gözü 2 gündür öyle. veterinere gözünü gösterdiğimizde “sağlıklı görünüyor sarı akıntı olursa sorun var demektir, endişelenmeyin” demişti ama yine de bilenlere danışmak istedim. çayla pansuman yapıyorum her gün bir kez ama bu şekilde veya kendiliğinden düzelir mi yoksa veterinere yeniden mi götüreyim?


7 CEVAP

Cansumuezza
Cansumuezza

15401

papatya çayı ve normal çay ile silmeye devam edin geçer geçmezde kötüleşirse damla alırsınız eczaneden


Rkandu11
Rkandu11

4035

Merhabalar , ben de bir hafta önce 1.5 aylık bebek sahiplendim. Gözünde yeşil iltihap vardı , akıntısı oluyordu bazen gözüne filan kaçıyordu. Zaman zaman kısılıyordu , bazen tamamen kapanıyordu. Açık çay ile sildiğim zaman biraz rahatlıyordu gözü ama bir süreliğine faydası oluyordu. Bir gün tamamen kapandı ve çok korktum , Veterinerle görüştüğüm zaman “antibiyotikli göz damlası” almamı söyledi sabah akşam 1 damla yapmam gerektiğini belirtti. Normal eczaneden insanlar için kullanılan ilacı aldım bir kaç gündür kullanıyorum ve şuan çok şükür iyileşti cam gibi gözleri. İlacın adı “genta %0.3 Göz/kulak Damlası”. Hatta tedavisini sonlandırdım. Şuan bir sorunu kalmadı çünkü , çok geçmiş olsun size. Gene de veterinere danışmanız daha sağlıklı olacaktır.


Cansumuezza
Cansumuezza

15401

arkadaşımın dediği gibi eczaneden Tobrased isimli damlayı alabilirsiniz hem antibiyotiği ağır değil hafif bir damla


Huysz
Huysz

300

Benim kedim de uc aylik ken sag gozunu kisiyodu . Cogunluk bi yerden obur yere goturuldugu zaman oluyo bu ama kendilinden iki gun sonra gecti benim kedi de. Kizariklik fln hic biseyi yoktu sadece kisiyodu. Geçmezse arkadaslarin dedigi gibi goz damlasi kullanin


Tikos
Tikos

879

Kotu olursa teramisin goz merhemi kullanin derim ama bu iltihapli gozler icin bir krem eger sadece akintiysa kullanmayin


ragdeg
ragdeg

338

dün veterinere götürdüm, tobrased damla verdi günde 3 kez damlatmamı istedi. henüz üç kez kullandım ve gözleri tamamen düzeldi :) yorumlar için teşekkürler herkese.


Cansumuezza
Cansumuezza

15401

dediğim gibi herkesin evinde tobrased olmalı :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 200 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 13569 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR