Kedim Çok Sinirli. Acil Yardım!!!

kemalsaralp

kırklareli'nde yol kenarında arka ayakları tutmayan muhtemelen felçli bir kedi bulduk. bu hafta içi İÜ Veteriner Fakültesi'ne götüreceğim. Küçük bir kasanın içinde yer ayarladım. Altına da alt açma bezini yerleştirdim. Bezini değiştirmek istiyorum fakat çok sinirli ve saldırgan davranıyor. Daha önce kedi beslemediğim için de değiştiremiyorum. Dün bir arkadaşım geldi değiştirdi sağolsun ama tek başıma yaşıyorum ve değiştirmem lazım bezini. Ensesinden tutabilsem kolay olacak belki ama çok çekiniyorum. Birilerinden zarar gördüğü için böyle davranıyor belki ve kendisi ile tanışalı henüz 4 gün oldu. Ne yapabilirim? Bu saldırganlık hali zamanla yumuşar mı? Acil cevaplarsanız sevinirim.

14 CEVAP

minnoskoss_123

Önce size alışması lazım.

Luckysmom

Felçli veya yaralı kediler doğal olarak böyle davranıyorlar, ben de felçli bir kediyi tedavi ettirmek için uğraşmıştım. Güvenini kazanmanız ve size alışması için 4 gün yeterli olmayabilir, ona sakin tonda sevginizi belirten bi üslupla konuşmanız, bu süreç boyunca sakin kalmanız ve ödül maması vererek onunla bağınızı güçlendirmeniz gerek. Bezini değişeceğiniz zaman sakin kalıp ensesinden tutarak değişmeniz lazım, bir süre sonra ona zarar vermeyeceğinizi anlayıp daha yumuşak davranacaktır. Değişme işlemini mutlaka siz yapın, size güvenmesi gerek. Kendini sizden korumasına gerek olmadığını öğrenmesi lazım

kemalsaralp

çok teşekkür ederim. gebe olma ihtimali de var. belki bunun da etkisi vardır.

kemalsaralp

Bağlantı (Link) açıklamasını girin

şu tip yüksekliği az olan kasalarda uzanıyor. kakasını yapabiliyor kendi. ben temizliyorum. veteriner iyileşmesi adına önemli olduğunu belirtti kendisinin yapabilmesini.

kemalsaralp

azalmaya başladı zaten. çok teşekkür ederim.

kemalsaralp

ne kadar sürer böyle bir kedinin alışması peki?

minnoskoss_123

Kediden kediye değişir. Tahmin etmek zor:/

Luckysmom

Ne olur ne olmaz karnına çok dokunmamaya çalışın bezini değişirken, hamileyse bu onun saldırıya geçmesi için yeterli olacaktır. Unutmayın ,çekingen olmamanız gerek bu alışması için çok önemli. Rica ederim geçmiş olsun

Anonymus552223

Oo cok fena, hersey ustuste gelmis. Alismaz kolay kolay. Siz iyisi mi onunbir odaya birakim, bir köseye kum koyun. Bir ķoseye de mama su. Siz sadece odaya girip mama birakin çikin, bezini degistirmek derken hep kutuda mi duruyor? Bi de odada saklanabilecegi bir yer ayarlayin.

Anonymus552223

4 gundur kutunun icinde mi bi de veterinere gitti mi? Tam anlayamadim bu kismi.

kemalsaralp

biz 3 gün önce perşembe günü akşam üzeri gördük ve hemen veterinere götürdük. veteriner ağrı kesici iğne yaptı. bunun yanında birkaç iğne daha yaptı, ağızdan şırınga ile birşeyler verdi (sanırım parazitti) Gerekli tetkiklerin en yakın İÜ Veteriner Fakültesinde olabileceğini söyledi. Bana da yeteri kadar ağrı kesici hap ve yaş mama verdi. biz de bu süreçte trakya'da kimle konuşsak en iyi yolun Fakülte olduğunu söylediler. bu süreçte küçük bir plastik kasa da uzanıyor. altındaki bezi birkaç defa değiştirdik. bugün ben tek başıma değiştirdim. açıkçası tırstığım içim elimi kullanmadan başka bir plastik kasayı aktardım. daha sonra eski kasaya aktardım kediyi. durum bundan ibaret. perşembe günü inşallah tedavi olacak ve umarım kısmen bile olsa iyileşir. ama dediğim gibi çok saldırgan. daha önce çok kedi sevdim, hayvanlarla aram iyidir ama hususi hiç beslemedim. köpek besledik bir süre ailecek. bu yüzden bana olan saldırganlığı geçip geçmeyeceği konusunda şüphelerim var. yukarıda sağolsun bir arkadaş biraz bahsetmiş alışma sürecinden. umarım her şey daha iyi olacak.

Anonymus552223

Saldirganligi dertleri bitince geçer. Kendi kedilerimiz bile bu kadar stres altinda olunca saldirganlasabiliyorlar. Eve yabanci bir kedinin boyle yapmasi cok normal. Insaatci eldiveniyle falan tutun kediyi taşimaniz gerekince. Gecmis olsun

Kedicihanim

Elinizden yemek yesin bağınız güçlenir

kemalsaralp

teşekkür ederim tavsiye için.