Yaş Mama

Portim

Kedime nereye hergün schesir yaş mama veriyorum 3 kutu 85 gramlık
Sakıncası olur mu

3 CEVAP

Sselin1

Ben de hergun schesir ya da gimcat veriyorum bir sorun yaşamıyorum. Bazi günler kendim mama yapiyorum hergun yas mama yiyor yani. Ama protein kaynagini çesitlendirin (sigir, tavuk, balık, ördek vs ) kuru mamasi balikliysa balikli yaş mamayi daha az verin mesela.

Sselin1

Pardon simdi dogru okudum siz 3 kutu mu veriyorsunuz gunde ozamn kuru mama hic vermiyorusunuz

Ahsenbb

Biraz kilo alabilir.İçerisinde bolca su bulunur.Bu güzel bişey fakat yağlanması uzun vadede sağlık problemlerine yol açabilir.Kuru mama vermek istemiyorsanız evde mama hazırlayabilirsiniz.
Eğer kediniz alışkınsa ve dışkısında yumuşama olmuyorsa günde 1 konserve yaş mama yeterli gelir.Bir yetişkin kedi ancak 100 gr kuru mama tüketebiliyorken 255 gr yaş mama vücuduna ne kadar iyi gelebilir siz karar verin