Eve Dışarıdan Kedi Girmiş!!

introvert

Merhabalar, kedim erkek ve şu an altı aylık, henüz kızgınlık dönemine girmediğini düşünüyoruz çünkü dikkat çekecek derecede anormal hareketleri ve belirtileri olmamıştı. Dışarıdaki kedilere de bakıp duruyor genelde. Evimiz de 1. katta, diğer kediler de sürekli pencerede oluyor ama temasa geçmelerini engelliyoruz. Maalesef bugün pencereyi açık unutup dışarı çıkmışız, camda tel olmasına rağmen teli yırtmış kedi(ler) ve içeri girmişler. 1 kedi mi daha fazla mı bilmiyoruz. Akşam geldiğimizde gördüğümüz manzara şuydu: mama kabı dağılmış, salona kaka yapılmış (hangisi yaptı acaba?) ve koku bırakılmış (sanırım) bizim kedi çok korkmuş bir modda değildi, her zamanki gibi severek karşıladı bizi ancak üzerinde ıslaklık vardı. Bu diğer kedilerden gelen bir şey midir? Acaba bizim kedi ve diğer kediler kavga etmiş midir? Veya daha da kötüsü, çiftleşmiş olabilirler mi? Evde temizlenebilecek her yeri (tuvaleti, mama kapları, yerler vs.) temizledim ve sabahtan veterinere götüreceğim. Sabaha kadar içim rahat etmeyecek, buraya da yazmak istedim. Hastalık falan kapmasından da endişeleniyorum. Şu an yanımda sakince yatıyor :(

3 CEVAP

Yara izi vs. yoksa kavga etmemişlerdir. Su döküldüyse oradan ıslaklık gelmiş olabilir. Sokakta bir kediden hastalık kapacağını da sanmıyorum

Anonymus552223

Çok içli disli olmamislardir, yabanci kedilere hemen cok yaklasmadiklari icin hastalik kapmiyorlar kolay kolay. Mama kabini falan yikayin. Gorunurde yara bere var mi onu kontrol edin. Veterinere de goturmenize gerek yok bence, ne yapacak ki veteriner.

introvert

teşekkürler. yara izi yoktu ama belki gelen kedi çiftleşmeye çalışıp sıvı püskürtmüş olabilir diye düşündüm. sokaktaki erkek kediler erkek-dişi fark etmeden kedi peşinde koşuyorlar bu aralar :/ şu an hiçbir sıkıntısı yok bizimkinin.