Sokak Kedileri Ne Mama

cansucelik07

Sokakta beslediğim kedilerim dışında geçen gün bir yardım kampanyası düzenledik. Tabii onlarada vericem veriyorum zaten. Ama sokakta bizim apartman dışında bir sürü aç klan kedi var. Bunun için broşür çıkardık. İnsanlara dağıttık. Hayvansever olan insanlar bağış yapmak istedi. Bizde ay sonunda toplanan parayla kedilere ve kopeklere buyuk boy mamalardan alıp onları sokaktaki ara ara yerlere bırakıcaz. Ama hem ucuz 15 kg lik veya 7,5 kg lik kedi ve kopek maması arıyorum.
Sizce hangisi olabilir?
Tavsiyeniz varmı?

14 CEVAP

Gamzessven

Köpek mamaları daha ucuz. Köpeklere de kedi maması verirseniz daha çok zarar edersiniz. Kedilere kedi, köpeklere köpek maması verin hem ihtiyaçları da farklı zaten kendi türlerinin mamalarını yesinler.

tugbalie

Dr. Sacchi Basic 15 kg lık mama var 107 tl gibi bi ücreti var

cansucelik07

minnoskoss_123 teşekkürler. Etrafta çok fazla kedi kopek var. O yuzden bu kampanyayı duzenledik. Bir sorum daha olucak. Kopekler de kedi maması yiyebilir mi? Kopek için Tavsiyeniz varmı

cansucelik07

Teşekkürler. minnoskoss_123 takip ederim :)

Arthur4

Helal kizlar

minnoskoss_123

Orman Meleği diye bir adam var. Gerçek adı Tugay Abukan. YouTube’dan bir bak videolarına. O da birsürü köpeğe bakıyor. Kimi kanser, kimi felçli... Ormanlara atılmış köpeklerle ilgileniyor. Veterinerlere çok fazla borcu var. O kanala da abone ol. Ona da bağış yapabilirsin. Eğer Tugay Bey’e ulaşamazsan Dilek Bozkurt eşi. Onun da kanalı var. Yardım yapabilirsiniz. Biz bu sene daha çok barınaklara bağış yaptık. Seneye Orman Meleği ve Ver Patini adlı yerlere bağış yapacağız.

minnoskoss_123

@Arthur4 :)))

minnoskoss_123

Enjoy alabilirsinin. Ama Enjoy’un yavrular için maması yok. Yavrulara Reflex alabilirsin. Açıkçası etrafınızda sokak köpekleri varsa onları da doyur. Eğer yoksa da barınaklara bağış yapabilir yada ormanmama sitesinden mama için para bağışından bulunabilirsin köpek barınaklarına.

Gamzessven

Enjoy, reflex ve golosi dışına çıkmayın bence. Alabiliyorsanız golosi , o olmazsa reflex, o da olmazsa en son seçenek enjoy. Golosinin 20 kilosu uyguna geliyor ondan alabilirseniz daha iyi olur. Drsacchi,trendline,proline,bonacibo,mito gibi mamaları hiç alma.

minnoskoss_123

Biz yazın kalpsiz insanların Beykoz ormanlarına attıkları köpekleri doyurmaya gidiyoruz. Ondan önceki hafta okulda çekiliş yapıyoruz. Çekiliş biletlerini herkes 1 Kg köpek maması ile alıyor. Çekiliş 1 hafta sürüyor. Çekilişin sonunda JBL Bluetooth Waterproof hoparlör felan veriyoruz para toplayıp. Çok etkili oluyor. Hem kendi aldığımız mamalarla çekilişten kazandığımız mamaları birleştirip heryere bağış yapıyoruz. Çok etkili oluyor. Sizde bu tarz şeyler yapabilirsiniz. Mesela bizim derneğimiz olduğu için şuan sponsor bulmaya çalışıyoruz. (Gerçi 7 tane 6. sınıf öğrencisine kimse sponsor olmaz ama.) Eğer bulabilirsek çekilişte Apple iPad Pro vermeyi düşünüyoruz. Bu tarz çekilişlerin ödülü büyük olursa katılım çok artıyor.

minnoskoss_123

Köpekler Kedi Maması yerse ishal olurlar.

minnoskoss_123

Derneğimiz’e destek olmak için;
Insagram’dan patili_dostlar_dernegi ‘ni takip edebilir, patilidostlardernegi.tr.gg adlı internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

minnoskoss_123

Reklam yaptım sanki biraz:D

cansucelik07

Herkese teşekkürler.. Kedilere ***. com dan 15 kg si 72 tl olan maması ndan alıcam. Kopekler için de yine ***. Com dan yada ************. Com dan 10 kg lik olan maması ndan alıcam. Kopekler yinede çok ama kedilerle kıyarlarsan kopek daha az.