Kedi Ve Köpek Başlangıç..

Breda

Herkese merhaba.. 14 aylik sakin kendi halinde isirma tirmalama bilmeyen iki kedimiz var.. 3.5 aylik bir husky bebek sahiplenmek üzereyiz nasipse.. ve bir ablam var ki beni çok korkuttu.. baktiklari husky bir sokak kedisi parçalamış ne yazikki nasil olduysa artik.. ayni cins bile olsa her canli ayri karaktere sahip sonuçta.. tecrubesi olan arkadaslar fikir tokusturabilirse sevinirim.. çok zorlanir mıyız alışma evresinde.. kopus de daha küçük sayılır sokakta kedilerle karsilastiginda saldirganlik göstermiyormuş.. bevesimiz sevgimiz hüzün olmasin diye bir de sizlere danışmak istedim.. sevgiler..

5 CEVAP

minnoskoss_123

Husky’ler çok sabırlıdırlar derler:)

Breda

Hidatot, yorumunuz için teşekkür ederim.. heyecanli telaşlıyim ve söylentiler yüzünden de korktum biraz galiba.. bu ilk köpek bireyimiz olacak ailemize.. çok araştırdım okudum falan ama sormak istedim yine de.. akıl yürütünce köpek sahibini bilir eğer dışarda kedilerr agresif yaklaştığında sahip sahip çıkmazsa kötü sonuçlar çıkar daima diye düşünüyorum.. kediler evin sahibi zaten kaçacak delikleri iyi bilirler.. kendi kendimenkorkumj yeniyorum galiba bj arada

Hidatot

Umarım mental açıdan çok rahat bir şekilde kuzunuzu yanınıza alıp çok çok mutlu olursunuz ve sorunsuzca beraber yaşarsınız ^¬^

minnoskoss_123

Yavruyken eğitim verirseniz büyüyünce sıkıntı çekiceğinizi sanmam.

Hidatot

Benim bir deneyimim yok ama naçizane fikrimi belirtmek istiyorum izninizle. Söylediğiniz gibi hiçbir insan birbirinin aynı değilken hiçbir dostumuz da birbirinin aynı değildir. Dahası biz insanların içinde ne yazık ki kıskançlık, fesatlık, öfke, nankörlük varken hayvanlarda bunlar bence hiç yok, ya da minimum düzeyde tatlı tatlı var. İnsanlara saldırdıklarını zaman zaman görüyoruz ama bunlar hep kışkırtılmış ya da yanlış anlaşılmış hayvanlar tarafından oluyor diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla Huskylerde birazcık insan dostunu sahiplenme, kıskanma huyu var ancak kedilerinize bir kere alıştıktan sonra isteyerek zarar vereceğini hiç sanmam :) Siz sevginizin ve gücünüzün tüm dostlarınıza yeteceğini düşünüyorsanız şimdiden ailenizin yeni üyesiyle mutlu günler dileyebiliriz bence ^^