Kedimiz İshal Oldu

Asg5965

yaklaşık 6 gündür 10 haftalık british kedimiz ishal oldu. aşırı derecede bir kilo kaybı var özellikle bugün yediği her şeyi anında çalışıyor poposundan sürekli kakası damlıyor su gibi anlayacağınız iki gündür antibiyotik + c vitamini uygulanıyor ancak gittikçe kötü hale geliyor ayrıca bugün yemek de yemiyor zıplayamaz hale geldi yavrucak bu gibi durumla karşılaşanlar yardım edebilir mi acaba?

23 CEVAP

sand_cat

ProPlan zaten şişirilmiş bir mama.Düzelince falan Orijen,acana,nd,matisse alın.Ben kendi keime orijen alıyorum bşraz zorlasad.

Asg5965

şu halini bi atlatsın da kulağımıza küpe olur

Asg5965

şu halini bi atlatsın da kulağımıza küpe olur

Asg5965

şu halini bi atlatsın da kulağımıza küpe olur

Benim kedim de var aynı cinsten ve bu şekilde ishal olmuştu. Ben su ve ekmeği karıştırıp verdim 2 gün boyunca başka bir şey vermedim toparladı sonra.

pinarcaya

1.5 aydir sokaktan getirdigim bir anne kedinin ishaliyle ugrastim. Veteriner bittikce cesidini degistirerek probiyotik ve prebiyotik verdi. Ayni sizinki gibi kakasini tutamiyordu. Hatta kan geliyordu. Karni gazdan kocamandi. Once parazit hapi verildi araliklarla 2 defa. Su anda sukurler olsun ki cok iyi.

pinarcaya

Antibiyotik tedavisi yapilacaksa da kakasinin laboratuara gonderilip hangi antibiyotigin kullanilmasi gerektigine karar verilmeli. Yoksa bu sekilde deneme yanilma yolu hem kedinizi yorar hem de cebinizi.

Sselin1

İç parazit olabilir onun icin bir uygulama yapildi mi.? Onun haricinde sakin yasma mama vermeyin evde derisiz tavuk gogsunu patetes ile haslayip verin. Çok iyi geliyor bendeki yavrunun bu sekilde gecti ishali. Ev yogurdu varsa icirin hem bagirsaklarina hem sivi kaybina iyi gelir. O kuru mamayida birakin bence kediniz düzeldiginde n&d mamaya geçin en iyisi.