Kedimiz İshal Oldu

Asg5965

yaklaşık 6 gündür 10 haftalık british kedimiz ishal oldu. aşırı derecede bir kilo kaybı var özellikle bugün yediği her şeyi anında çalışıyor poposundan sürekli kakası damlıyor su gibi anlayacağınız iki gündür antibiyotik + c vitamini uygulanıyor ancak gittikçe kötü hale geliyor ayrıca bugün yemek de yemiyor zıplayamaz hale geldi yavrucak bu gibi durumla karşılaşanlar yardım edebilir mi acaba?

23 CEVAP

sand_cat

İnşallah çakçabuk geçer.Benim ve üyelerin duaları seninle ;)

tugbalie

kuru mama mı tüketiyor ?

Asg5965

şu an kuru mama yemiyor yaş da yemiyor hatta medikal olarak kullanılan bir süt verdi veterinerimiz onu da içmiyor

tugbalie

hastalanmadan hemen öncesinde mi tüketiyordu sormak istediğim

Asg5965

yeni alışıyordu yaş ile karıştırıp veriyordum

tugbalie

eğer yakın zamanda mama değişikliği yaptıysanız içeriğinden ötürü sindirim sistemini etkilemiş olabilir Ama ishali uzun süre diyorsunuz aklıma son çare enfeksiyon veya virüs geliyor bunuda veterinere göstererek öğrenebilirsiniz Benim bir önceki kedimde dediğiniz şikayetler vardı ve iç parazit dendi ufak bi tedavi uygulandı ve düzeldi

tugbalie

kedinize bol bol su içirin ishal olduğundan vücut su kaybediyo ve halsizlik bundan kaynaklanıyor, öyle olunca da yemek dahi yiyemez

tugbalie

kedinize bol bol su içirin ishal olduğundan vücut su kaybediyo ve halsizlik bundan kaynaklanıyor, öyle olunca da yemek dahi yiyemez

Asg5965

viral olmadığı ateşinin de bi nebze düşük olduğu söyleniyor bakteriyel olduğunu söyledi ancak eve getirip bu halini görmek içimi parçalıyor her sabah daha iyi olur diye götürdüğümüz veterinerden daha kötü getiriyoruz zamana ihtiyacı olduğu söylüyor veteriner ama zaman geçmiyor

Faytekin

Veterineriniz duruma Tam teșhis koyamamis anlasilan,yoksa simdiye kadar duzelmis olmasi gerekiyor anlattiginiza gore, bence baska bir veterinere götürün bir an önce, geçmiş olsun.

tugbalie

bit başka veterinerde aynı şeyleri söyler ise direkmen mama durumunu ne yapacağınızı sorun Elinizdeki mama kedinin ishalini destekliyor olabilir

tugbalie

hassas bünyeli bi kedi olabilir böyle hassas bünyeli farklı cins kediler her mamayı tüketemez

Asg5965

yarın sabah antibiyotiğini değiştireceğini söyledi veteriner geç kaldığımız çok daha erken getirmemiz gerekiyormuş şu an poposundan su geliyor su kabının yanından ayrılmıyor

sand_cat

Arkadaşların ikiside hsklı.Bu arada eski mamanızın marjası ne idi

Asg5965

proplan junior tavuk etli