Kedim Yatağıma Çiş

MiaVePati

Kedim Yatağıma işemiş haliyle kokuyor yatamıyorum kendi yatağımda internete baktım ne ile silinmeli diye sirke ve karbonat var onlar da suan bizde yok çamaşır suyu ile silinmez mi acaba? Sizin başınıxa geldi mi ne yaptınız

11 CEVAP

limis

Çamaşır suyuyla silmeyin yine yapar.

Sirkeyle silmeyin daha kötü katlanılmaz bir koku oluyor

Gamzessven

Sirke yapmayınn leş oluyor. Koku çıkmadığı gibi sirkeyle beraber karışık kokmaya devam ediyor. Halı şampuanı vardı bizim evde tesadüfen onunla sildim diğerlerine göre dha iyi çıkarıyor. Üstüne de febrezee evcil hayvanlar için olan kokudan sıkıyorum. Febreze i kurudukça ıslanana kadar sıkıyorum birkaç tur. Kuruyo sıkıyorum kuruyo sıkıyorum şeklinde. Çıkıyo öyle. Birçok yol denedim en iyisi buydu

MiaVePati

Başka ne ile silebilirim

Gozdetemizel

Camasir suyu kendi idrar kokularina benziyomus sanirm.ondan yine yaparlarmis.beyaz sirke ve karbonat diyorlar heryerde.baska cozumu yok galiba

limis

Sirke ve karbonattan baska onerim yok maalesef. Bi de silerken kediniz görmesin. tuvalet olarak düşünüp sonra yine yapar

MiaVePati

Sadece sirke mi sirkeli su mu

Gozdetemizel

Yarim bardak ilik su yarim bardak sirkeyi karistirip o bolgenin ustune dokmemiz(silmek degil dokmek olarak onerilmis) 5 dk bekletip sonrasinda silmeli,kuruyana kadar bekleyip ustune karbonat boca etmeliymis.1-2 saat bekleyip elektrik supurgesiyle cekip sonrasinda genel temizlik malzemeleriyle temizlenebilirmis.ancak su sirke karbonatla uygulanan yontem sonrasi kuruyunca hala cis kokusu aliyosak ayni yontemi bidaha uygulayin diyor.en kesin cozum buymus

Gozdetemizel

Yani cis kokusunu bizim almamamiz degil kedinin artik alamiyor olmasi lazimmis.biz almasakta onlar burunlari hassas oldugu icin alirmis.defalarca uygulayip tamamen yok etmek lazimmis

MiaVePati

Çok teşekkür ederim :))

MiaVePati

Bunu deneyeceğim teşekkür ederim koltukta yatmaktan sıkıldım artık çünkü :D