British Shorthair

Greens

Merhaba, British Shorthair Sahiplenmek İstiyorum Süt'den Kesilmiş Ama Bakımıyla İlgili Yeme Tuvalet Uyku Kısırlaştırılmalı mı Gibi Şeyleri Cevaplarsanız Sevinirim.

12 CEVAP

Pardon, neden özellikle british? Sahiplendirme ilanlarına bakarsanız binlerce çocuk yuva arıyor onlar da kedi küçük bir hatırlatma.

Ecemyoney

Tuvaleti için en başta siz götürüp ön patilerini kuma sürttüğünüzde alışıcaktır bir kaç güne uykuda zaten uykusu geldiğinde kendi rahat gördüğü yerde uyur veya siz alıp elinizle kafasını sevip sırtını okşıyarak severek tarıyarak yanınızda uyutabilirsiniz mamada bir kaç gün siz götürüp mama kabının önüne koyun o yer zaten açsa bir kaç güne kendi gidip yemeye başlar royal canın bebek kedi mamaları veya nd’nin narlı mamaları olabilir çok seviyorlar kumda ever clean alabilirsiniz çok güzel topaklanıyor ve koku yapmıyor ama kesinlikle en başta ev yemeği veya ıslak mama vermeyin iki bucuk 3 aylık olunca gımcat’in multivitaminini alıp verebilirsiniz bayılıyorlar birde az miktarda arada bir peynir kaşar verebilirsiniz onun dışında tuzsuz ayran verebilirsiniz yine aynı şekilde çok sever

Ecemyoney

Kısırlaştırmada 8. Ayda yapıyorlar bence çiftleştirmiycekseniz kısırlaştırın kızgınlık dönemlerinde sıkıntıya girmesin kediniz erkekse koku falan bırakıyor o dönemlerde en iyisi kısırlaştırmak oluyor bir bakıma hem çiftleşemeyip sinirleniyor mutsuz oluyor erkekse koku sorunu oluyor

Ecemyoney

Kumunuda gündelik olarak kepçesiyle temizlersiniz ayda birde tamamen döküp yeni kum koyarsınız 10litre kum 1 ay yetiyor 1 ay 1 hafta yettiğide oluyor

Ecemyoney

Mama kabı olarakta seramik kap kullanırsanız daha sağlıklı plastik kaplar bakteri üretiyor ve ağzında yaralar çıkmasına sebep olabilir

Ecemyoney

Birde yavru kediniz için önemli şeylerden biri oyun kedi otlu olta alabilirsiniz çok hırpalamadan oynatırsanız çok mutlu olur

Arthur4

Çok seviyeli bi linç olmuş başlamadan bitmiş biraz üzüldüm

Arthur4

Ecemyoney yazilcak her şeyi yazmış

Anonymus552223

British yavruyu mu disari birakacakmis o da bir ilginc.. hayirli olsun kediniz.

Greens

Sumeyyeduman Ben sahiplenmezsem şuan ki sahibi bir sebepten dışarı bırakacakmış o yüzden.

Greens

ecemyoney cevaplar için sağolun sanırım dişi ve bir kaç aylık

Özür dilerim