Kedi Yumarta Yermi ?

Bakiozdemir

Nette gezerken gordum acikcasi sasirdim protein olarak olabilir ama forumlarda filan sadece beyazini verin sadece sarisini verin diyorlar beyazmi sarimi ?

9 CEVAP

Brewsly

Çiğ ya da yağda kızarmış hariç haşlanmış olarak hafta da 1-2 yumurta yiyebilir. Besleyici bir besin olur onun için fakat fazla vermemek lazım. Alerji veya başka bir sorun için. Ben haftada 2 yumurta sarısı veriyorum afiyetle yiyor beyazını sevmiyor benimki

Ben top yumurtayı ezip veriyorum yiyorlar

Gozdetemizel

Ben veterinerin videosunda hafif rafadan yumurtanin sarisini verdigini izlemistim.cok buyuk yumurtaysa sarisinin yarisi demisti.ben sarisinin hepsini hafif rafadan halde veriyorum yedigi kdr

GULLUKAVAK

benim kedi yemedi malesef kokladı ve gitti

iozksn

Merhaba,
Ben de yumurtanın sarısı ve beyazı konusunda çok farklı yorumlar gördüm.
Çözüm olarak her hafta bir defa yarım yumurta (sarısı ve beyazı bir arada) veriyorum.
Bir sorun yaşamadık, bahsettiğim veterinerler de herhangi bir sorun olmaz dediler hep.
Gerçekten de kimisi sarısının yararlı kimisinin beyazının yararlı olduğunu, diğerinin verilmemesi gerektiğini söylüyor. Belirli bir sözbirliği yok gördüğüm.
Aşırıya kaçmadıkça bir sorun olacağını sanmıyorum gerçekten.

eylulduvarci

haşlanmış yumurta yiyyebilirler

iremcelikks

Bende hem sarısını hem beyazını veriyorum yaş mamadan bile daha çok seviyor bayıla bayıla yiyor fayda olarakta protein almış oluyorlar haftada 1 kesinlikle verilmeli diye okumuştum

Bakiozdemir

Tesekkur ederim yorumlar icin

Memoykum

Evet yer ve gayet sağlıklı olur kedilerede köpeklere de veriyorum