Kedim Çok Hasta :(

Rkandu11

Kedimin hapşırığı arttı , burnu tıkanık bir şekilde zor nefes alıyor yardım edin lütfen

12 CEVAP

Gamzessven

Ben veterinere sormuştum sulandırmanıza gerek yok dedi. Direkt kefiri çay tabağına koyup uzatıyorum içiyor

Arthur4

Veterinere gitsene knk

Rkandu11

Bugün gittim köye gitmiş yarın gidicem inşallah :(

Rkandu11

Ayrıca kefir aldım BİM’den mamasına karıştırırsam midesi kötü olur mu , su gibi sade mi veriyim

Arthur4

Knk kefiri ahsenbb biliyo ona sor bi

Sselin1

O şekilde yemeyebilir sulandirip şırıngayla icirebilirsiniz. Şırıngayi bogazina dogru sıkmayin agzinin yan tarafindan sıkın. Aslinda ev yapimi olsaydi daha iyi olurdu ev yogurdu varsa onu da kullanabilirsiniz

Hidatot

Çok geçmiş olsun :( umarım bir an önce iyileşir

Ahsenbb

Bimde laktozsuz kefir var mı bilmiyorum.Migros veya macro centerlardan edinebilirsiniz.
Kediniz küçük olduğu için günde bir tatlı kaşığını sulandırarak verseniz yeterli.
Ben sulandırmadan veremiyorum çünkü soğuk oluyor onların koşullarında ılığın biraz üstü olacak şekilde veriyorum.Ayrıca daha rahat hazmettiğini düşündüğüm için ve su ihtiyacını da karşıladığı için sulandırıyorum:)
Birkaç gün verirseniz bağışıklıklık sistemi toplanır biraz.
Market ürünü olduğu için bir paketi 4 günden fazla vermeyin bitmesini beklemeyin.

Ahsenbb

Yoğurda alışkın değilse kefiri reddebilir şırıngayla da verebilirsiniz mamasıyla karıştırırsanız maması ziyan olabilir.
Evde yaş mama varsa biraz yaş mamayla karıştırabilirsiniz

Rkandu11

Herkese ilgisinden dolayı şükranlarımı sunuyorum , çok sağolun :)) @ahsenbb laktoz içerir yazıyor.

Ahsenbb

Laktozsuz verseniz daha iyi olur

Rkandu11

Pekala çok teşekkür ediyorum sağolun :))