Yeni Kedi Sahiplendim

Deliladilan

merhabalar 9-10 aylık erkek kısır olmayan bir kedim var bebekliğinden beri bende olan sokaktan saiplendiğim. bugün yeni bir yavru daha geldi hediye chinchilla cinsi fakat yanılmıyorsam o da erkek. ne gibi zorluklar beni bekliyor? kısırlaştırma gerekir mi? aydınlatırsanız sevinirim

10 CEVAP

Gamzessven

Kısırlaştırma her türlü gerekir ki. 7-8 aylık olduğunda kısırlaştırın tabiki :) 2 aylık yavru kedi büyüğe alışır bence zaten çok oyuncu oluyorlar arkadaş olmuş olur. Sizin kediniz için de iyi olmuş birbirlerini seveceklerini düşünüyorum güle güle büyüsün

Deliladilan

En son sirtina yunruk atti hayvan oglu hayvan

Deliladilan

yavru 2 aylık bu arada :)

iremcelikks

Belki büyük olan kediniz o zamana kadar yalnız büyüdüğü için kabullenmek istemez ama ne kadar zor dönemler yaşasalarda 1 hafta sonra dünyanın en güzel görüntüleri sizi bekleyecektir 1 kediden daha güzel tek şey 2 kedidir

SenanurKsl

Ahahaha gülerek okudum aynılarını bizimkilerde ben de yasadım çünkü onları hatırlattı :) benim büyükte aylardır bendeydi ve yabancıları bile pek hazetmeyen bir kediydi minik 1.5 aylık kedi sahiplendik aynı şeylerin çok daha kötüsünü biz de yaşadık çünkü büyük kesinlikle kabul etmiyordu sürekli tıslayıp kaçıyodu pozisyon felan alıyodu küçüğü farklı bi odaya koyduk büyük evin içinde serbestti büyük hep kapısında yattı sonra tıslamalar yerini dayağa bıraktı sürekli dövüyodu ıssırıyodu zamanla da bir bakmışız yalaşıyolar felan ama tamamen kanki olmaları 1 ayı aldı diyebilirim sabırlı olun suan yaklasık 4 5 ay geçti koyun koyuna yatıyolar kardeş gibiler küçük öksürdüğünde büyük başına koşup nöbet tutuyo hemen yalamaya başlıyo başka odaya kapatsam birini miyavlayıp duruyo diğeri sabırlı olun sadece

Deliladilan

ayy ne güzel içimi rahatlattınız. teşekkürler:)

Deliladilan

Yalnız biraz sıkıntılı geciyor be. Ilk once kutudan cikarmadim tislamasi bitti birbirlerini sevmeye basladilar bizim buyuk olan yaladi bile yavrunun kafasini ama balkona cikip geri odaya girdiginde yavruuyu gorunce cildiriyor resmen tislamalar devam ediyor yani sahibi gibi dengesiz iste bir iyi bir kotu

Gamzessven

Kedinizin alanına girdiği için paylaşırken sıkıntı oluyor başlangıçta. Kum ve mama kapları ayrı değil mi

Deliladilan

evet ayırdım her şeylerini. odaları bile :D bu arada yavru dişiymiş bugün veterinerde öğrendik. daha yumuşak karşılaması gerekirken yavruya etmediği küfür kalmadı :(

SenanurKsl

Bir de kokuya alıştırma yöntemini uyguladık sürekli küçüğün yattığı bezi giydiği kıyafeti vs büyüğün yatmayı sevdiği yerlere mamasının yanına koyduk