Kedim Asla Sevdirmiyor

iremcelikks

Merhaba 2 tane kedimi çok küçükken sahiplendim ikiside sokak kedisi kucağımda uyuyarak büyüdüler her zaman kucağa gelir sevdirirlerdi. Şimdi erkek arkadaşım tam 1 ay önce 2 aylık dişi bir scotish fold sahiplendi. İlk alışamadığından sevdirmediğini düşündük(ki ben ilk gün bile kedimle uyumuştum) ama şuan hala daha asla kucağa gelmiyor. Ne uyuduğunda ne de uyanıkken. Direk miyavlamaya ve kaçmaya başlıyor. Kucak harici bir yerde dururken okşamaya bile izin vermiyor. Benzer durumlar yaşayan var mı?

3 CEVAP

Gozdetemizel

Kedinin karakteriyle alakali tamamen.2 aylikken aldik suan 8ayi gecti.bana hic sevdirmiyo kucaga gelmiyo ancak eşim 5 dk patilerini zaptediyo onun kucaginda zaman zaman uyuyo ama oda 5-6 dk yi gecmez.kisirlastirdik 15 gun once.Tamam dedik tam bi kucak kedisi oldu,kendi geliyo yatiyo uyuyo sirnasiyo demek ki hormonlar bunu hircinlastiriyomus.
Nezamanki bandaji tamamen cikti ozaman eski haline geri dondu.suan eski huylar geri geldi,yani bazen diyolar ya kisirlastirinca duzelir.duzelen var mi bilmem de bizimkinde bi degisiklik yok.zorlamayin hic daha da hircinlasir

Busenurozyurt

Evet ya karakterle alakalı. Kuzenimin kedisi de Scottish sevdirmeyi çok seviyor, bizimki öyle değil kendi istemediği sürece sevdirmiyor ve kucağımıza biz zorla almadığımız sürece gelmiyor yani çok takılmayın bu şekilde alışın çünkü böyle olacaktır büyüdüğünde de :)

iremcelikks

Teşekkürlerr:)