Kedim Kısırlaştırma Sonrası Topallıyor

glsmorhn

Merhaba, 10 aylık diş kedimi 1 hafta önce kısırlaştırdım. Veteriner kızgınlıktan tam olarak çıkmamış olduğunu bu nedenle ameliyatta çok kanaması olduğunu söyledi. Güçlü ilaçlar kullandığını belirtti. 3 gün boyunca doğru düzgün yürümedi. 3. gün yürümeye başladı yemek yemeye su içmeye başladı, fakat yürürken topalladığını fark ettim. Veterinerimiz ameliyat sonrası 3 gün boyunca yapılan antibiyotik iğnelerden olabileceğini ifade etti. Geçeceğini düşündük ama bugün gördüm ki topalladığı ayağını bu sefer de sürüklemeye başlamış. ameliyat yarasını da yalamış sanırım kenarından beyazımsı bi sıvı geliyor, iltihap olduğunu düşünüyorum yarası ilk günden beri şiş durumda. yarın veterinerimize görüneceğiz ama çok endişeliyim yanlış bir şey olmuş olabileceğinden korkuyorum kızım bu halde mi kalacak?

5 CEVAP

Gozdetemizel

Bize antibiyotik yapilmadi agizdan verdik 5gun ancak Limon’da ilk 1 hafta yurumeye cekindi.arka ayaklarini nasil ifade edeyim sanki heran yere cokecekmis gibi kullandi,hep alcaktan surunur gibi yurudu.10. Gunden sonra tum ayaklari dimdik halde yurudu.ancak sizin durum biraz garip gozukuyor surumesi normal degil sanki :( insallah iyidir ve guvenmiyosaniz kesinlikle baska hekim gorsun.dikis konusuna gelince 3. Gunde tum dikisleri soktu uyaninca gorduk.biraz kanamisti goturduk tibbi bir siviyla yapistirdilar ve 10 gun pansuman verdiler.evde kendimiz yaptik.ustune elbise diktim giydirdim ve bandaja bidaha hic ulasamadi.

glsmorhn

bu civarda ameliyat için en iyi veteriner olduğu için onu seçtim. başkasına gitsem sonuç değişir miydi bilemiyorum ancak dediğim gibi 1 hafta geçtikten sonra sürümeye başlaması endişelendirdi beni☹️

PsLuna

Gelen sıvının fotoğrafını atın veterinerize enfeksiyon olup olmadığından emin olun

Gozdetemizel

Artik gitmissiniz ve o doktorda olan olmus.iciniz rahat etsin istiyosaniz baskasina gosterin bir de baskasi degerlendirsin demek istedim.insallah bisey yoktur

Anonymus552223

Enfeksiyondan falan şistiyse ve agriliysa ondandir belki. Cok gecmis olsun. Haberdar edin bizi sonuctan