Antibiyotik Şurup Yaş Mama İle Verilir Mi

SenanurKsl

Arkadaşlar suan kedilerime antibiyotik tedavisi uyguluyoruz şurup şeklinde gğnde 2 doz veriyprum ve çoook zorlanıyorum fobi oldu şırıngaya ve ilaca karşı kedilerimde. Ağızlarına sıksam bile yutmuyo birisi. Yaş mamanın içine karıştırsam öyle versem bir sorun olur mu ? İlaç ve yaş mama zararlı bi tepki verirmi etkisini gösterir mi ?

13 CEVAP

Anonymus552223

Gecmis olsun:( haplari falan yemege katip veriyiruz ama antibiyotikte bilmiyorum

beautifulcat

kedim akciğer enfeksiyonu olduğunda balgam söktürücü ilacı yaş mamaya karıştırarak vermiştim. yakınınızda eczacı veya veteriner kliniği varsa ona da sorabilirsiniz, ama bence pek bir problem oluşturmaz gibime geliyor. yalnız 1tatlı kaşığı gibi az bir miktara ilacı karıştırıp yedirmeye çalışırsanız hepsini yediğinden ya da yemediğinden emin olabilirsiniz. ardından kalan yaş mamayı verebilirsiniz.

Gozdetemizel

Ben ilk gun siringayla denedim yarisi bosa gitti.sonraki gun kucuk bi saklama kabinin kapagina koydum sapir supur yaladi yuttu.0,6 ml veriyodum ama sorun yasamadim.belki siringa irite etmistir.yas mamayla kullanmadim cunki antibiyotik ztn ishal yapti oyuzden hic dusunmedm bile.

Anonymus552223

Ne için tedavi? Gecmis olsun.. cok mu kullaniyorsunuz ilaç ki fobi oldu?

SenanurKsl

Büyük kedim ciğerlerinden rahatsız daha önce şiddetli öksürük vardı fakülteye götürüldü ciğerleri dolmuş dedi solunum yoku enfeksiyonu 2 hafta antibiyotik şurup tedavisi oldu kumu değiştirildi geçti kontrole tekrar götürüldü fakültye muayne edildi iyi görünüyo denildi bi kaçaydır yoktu şimdi tekrar başladı her gün 2 3 kere öksürmeye başladı tekrar götürüldü bu sefer 5 gün sabah akşam surup tedavisi aynı zamanda minik de çünkü miniğe de bulaştı öksürmeye başlamıştı daha önce bugün tedavinin 4. Günü ve suan gayet iyiler

SenanurKsl

İkisi de tekir kedi zaten fobi olsun olmasın direniyorlar sma büyük kedim 2 hafta tedavi olduğu dönrmden etkilendi doğal olarak bir ilaç daha vardı nefesini açmak için ağzını köpürtüyordu mentollüydü vs sırıngayı görür görmex kaçıyo artık ki havluya sarıyorum ağzına verdemde tükürüyo

SenanurKsl

Büyük kedim yaklaşık 6 kilo iri ve çok güçlü bi kedi yemediğim tekme kalmadı zaptetmek çok güç yediğim tekmeler veya açtığı yaralar sorun değil fakat dediğim gibi tükürüyo yarısından fazlası boşa gidiyo kaç ml içtiği belli değil

SenanurKsl

Bu iki tedavi dışında baika hiç bir tedavi görmedi ki veteriner ne kadar kullanmamızı istiyorsa o kadar kullanıyoruz doğal olarak...

SenanurKsl

Çok teşekkürler

SenanurKsl

Çok teşekkür edeirm bilgiler için. Sorun olmazsa hangi ilacı kullanıyordu tam olarak nasıl öksürüyordu video felan çekmişmiydiniz ve iyileşip tekrar nüksetme durumu oldu mu hangi kumu kullanıyorsunuz vs bilgi verebilir misiniz isterseniz özelden veya burdan. İyileşip tekrar nüksetmesi inatçı olması beni endişelendiriyor açıkçası

SenanurKsl

Zaten para biriktirip iki kedime de check up yaptırmayı düşünüyorum :(

SenanurKsl

Maalesef onu denedim şişesinden bile kokusunu alsa kaçıyor :/ az miktar yas mama ile yedirmek en mantıklısı sanırım

SenanurKsl

Sade tavuk göğsü haşladım iyice robotta püre yapıp bi tatlı kaşığı kadar pürenin içine sıktım hapur hupur yedi