İlk Deneyimim

Alperd35

Kedi sahiplenmek istiyorum ama daha önce hiç kedi sahipi olmadim kediyi sahiplendikten sonra nelere dikkat etmeliyim neler yapmaliyim yardimci olanlara simdiden teşşekur ederim saat sabah 5 oldu ama ben arastirma yapiyorum kendimce sonra aklıma buradan sormak geldi

15 CEVAP

Cansumuezza

arkadaşın dediği gibi vitamin çok önemli değil maması kaliteliyse ve ekstrem bir durum yoksa. iç dış parazit ve karmalara evet lösemiye hayır diyorum. benim veterinerim bile kendisi önermiyor. bu işe girerken aklınızda mutlaka şu bulunsun sakınn veteriner ne diyorsa körü körüne yapmayın. koltuklara gelince daha yavruysa tırmalama tahtası alın alıştırın,büyüyünce tavana kadar olanlardan alın. ama kedinizin kahrını çekmeyede hazır olun örneğin tırmalama tahtası aldığınız halde kendine bir yeri belirleyip tırmalayabilir tabii bunu yapmayadabilir. Burda dikkat çekmek istediğim konu sudan sebeplerden dolayı evlat edindiğiniz candan vazgeçmeyi tamamen aklınızdan çıkarmanız ve ömürlük yuva olmanız.

Ilaydaaulus

Eğer mamasını kaliteli alırsanız vitamin kullanmanıza pek gerek yok içinde yeterli vitamin içeriyorlar ama isterseniz veterinerlerde satılan vitamin macunları var onlardan alabilirsiniz aşı ücretleri de hatırladığım kadarıyla iç dış 90 lira civarı tutuyor karma aşı 75 tl lösemi aşısı da 75 tl koltuk içinde örtü kullanabilirsiniz eğer kedinizi tırmalama tahtasına alıştırırsanız daha iyi olur

Gozdetemizel

Kedinin genel sagligi (mama aşi oyuncak evdeki huzur ve guven) iyi olsun zaten ortu falan gormicek gozunuz.aman iyi olsun da tirmalasin diceksiniz.herseyi kendi kendinize ogreniceksiniz zaten.simdiden hayirli olsun

Cansumuezza

genel olarak,mamasını kaliteli seçin camlarınızda sineklik olsun oyuncak alın bol bol,geldiğinde kumunu ve yemeğini gösterin bir kaç güne alışmaya başlar zaten. sizin detaylı olarak merak ettiğiniz birşey varsa direk onu sorarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz

Cansumuezza

@gözde işte gözün görmemesi için evlat gibi sevmek gerekiyor o yüzden belirttim bunları takmayacaksanız alın diye yoksa benimkiler bırak koltukları elim kolum heryerimi tırmalıyor çokmu :D

Gozdetemizel

Valla cansu evi tepemize indirdi hic onemsemiyorum.su 15 gunde basimiza neler acti nekdr agladim,iyilesti ya isterse etlerimi kemirsin

Alperd35

Kulanmam gereken vitaminler ne sonra asilarinin üçreti ve koltuklari tirmalaması için ötü kulansam fayda olurmu ?

Cansumuezza

ötü dediğiniz nedir onuda anlayamadım

Cansumuezza

he örtü :) ütü yazdınız sandım bian. evet örtü işe yarıyor büyül ölçüde ama yinede arada esiyor gelip yapıyor örtüyede bunlaradı tolore etmelisniz

Aşı fiyatları bulunduğunuz şehre göre değişir ben Ankara da 50 tl ye yaptırıyorum

Emre95

eve aldıktan sonra sokağa bırakıcaksanız hiç sahiplenmeyin?

Cansumuezza

aynen öyle valla Allah sağlık uzun ömür versin hepsine acılarını göstermesin dersiz deva vermesinnnn iyice ramazan online site yaptım burayıda snnddkkdkd

Cansumuezza

ay tövbe çok tövbe devasız dert demek istemiştim amin. :D

Gozdetemizel

:):):) amin amin

Alperd35

Hepinize teker teker teşşekur ederim cok yardimci oldunuz kedi sahiplenmeyi yeni düşünmüyorum bayadir aklımdaydi ama suan kismet oldu parası flan önemli değil ama sadece kendimi hazir etmek için bazi sorulari sordum yardimci oldugunuz için cok teşşekur ederim