1 Yaşından Önce Kısırlaştırmak Doğru Mu?

cigdemcnkc

Çaklıt 6 aylık ve kızgınlık belirtileri gösteriyor kola bacağa vs :( sizce 1yaşından önce kısırlaştırsam mı, bi sorun olur mu?

6 CEVAP

PsLuna

Kilosu anestezi almaya uygunsa kısırlaştırabilirsiniz. İğne vs kesinlikle kullanmayın inanılmaz zararlı. İğne öneren veterinerden de uzak durun. 1 hafta kızgınlık ertelemek için onu öneren adam para peşindedir lafına güvenilmez. Kızgınlığa da girdi diyorsunuz. Bekleyecek olsanız 6 ay hem size hem hayvana eziyet. Gelişimi falan durmaz hurafe onlar. Yurt dışında 4 aylıkken bile kısırlaştırıyorlar. Kilosu uygunsa kızgınlıktan çıkınca kısırlaştırın bence

Gozdetemizel

İgneler cok zararli ayrica cok uzun sure idare etmiyor.
Veteriner bize nezaman cinsel olgunluga erisirse ozaman kizginliga girer ancak genelde 2,5 kg olmasini bekleriz dedi.8aylikken 2750kg da kisirlastirdik 15 gun once ama dişi.erkekleri 1 yasindan once onermiyolar genelde

busbar

Biz yodayı altı yedi aylıkken kısırlastırdık ve bir sorun yasamadık veteriner muayne ederek kilosunu vs bakarak buna karar verdi tabi her kedide aynı mıdır bilmiyorum ama yodanın her seyi uygundu bi problem yasamadık insallah yasamayızda

pinarcaya

Veteriner benimkini 1 yasindan once kisirlastirmadi. Gelisimini tamamlasin dedi. Kizginligi erteleyen bir igne yapti. 1 yasinda tekrar kizginliga girince kisirlastirdi. Gelisimini fazlasiyla tamamladi. 5 kilo kocaman bir tosuncuk :)

limis

Erkekse mutlaka bekleyin.

Leyl003

Erkek kediler için 12 15 ayı bekleyin derim.. ileride idrar böbrek sorunlarının olduğunu söylemişlerdi..