Oynarken Tıkanıyor

patates1213

Arkadaşlar faresiyle oynatırken kızım yaklaşık 30 snpeşindem koşuyor sonra tıslama şeklinde nefes alıp veriyor. Normal bir insan olsa boyutlarına oranla antrenmansızlık derdim ama oldukça aktif bir kedi. Sizce solunum yolunda sorun olabilir mi yoksa sizinki de oyundan sonraki nefes alışı belirgin bir şekilde duyuluyor mu?

8 CEVAP

Arthur4

Benimki de böyle hemen köpek gibi ağzından nefes almaya başlıyor hıhh hıhhh hıhhh diye dilini çıkartıp bazen koşmadan da yapıyor bunu tararken mesela o zaman da böyle nefes alıyor sorun ne bilmiyorum ben de anca test falan yapılınca çıkar ortaya vet. e sormak lazım ama ben unutuyorum hep

kaanoclnn

Benimki de aynısını yapıyor ama 30 sn gibi bir sürede değil. Oyun oynarken yorulması için biraz fazla atlamasını falan teşvik ediyorum sürekli atlayıp zıpladığı için 2-3 dk sonra ağzını açıp nefes alıyor sinirleniyor oyuncağı yakalayamadığı için falan ama bir sorun olarak görmedim şu güne kadar ben bu durumu.

Arthur4

Ben bugün götürdüm veterinere dinledi steteskopla falan baktı her yerine değişik bi makineye koydu bişeler yaptı bu kedinin hiç bişeyi yok hava sıcak olduğu için yapıyor dedi sizinki de aynıdır büyük ihtimalle korktuğunda heycanlandiginda falan da yapiolarmis oyun oynarken merak edilcek bi durum değil yani çok ileri seviyede degilse

Gozdetemizel

Veterinere goturun.dil disarda nefes almaya calismak kotu birsey degil aslinda.bizimki de tasima cantasinda arabaya koyunca aynisini yapiyodu ancak veteriner kedilerin kendilerini dilleriyle serinlettigini oyuzden o sekilde nefes almasinin anormal olmadigini soylemisti.ancak yine de gosterin astim vs olmasin

Cansumuezza

bir süre oynadıktan sonra öyle nefes alması anormal değil ama 30 sn gibi kısa bir süre sonra öyle nefes alması için bir veterinere götürün derim. burdan bir arkadaşımda bu şikayetle veterinere girmişti kalp büyümesi çıkmıştı ne olur ne olmaz içiniz rahat olsun.

Anonymus552223

Zayif ve genc bir kedi, bu kadar kisa surede yorulma pek normal gelmedi bana. Ama korkutmak istemem tabi her kedi farklidir. Test yaptirin gene de

hem yorulunca hemde sıcak havalarda bunalınca yapabiliyorlar, ama çok sık yapıyorsa kedinizin sağlığı için veterinerinize danışın lütfen

Tam1cat

Bir veterinere göstermekte fayda var. Benim oğlum british - sarman kırması. Burnunda basıklık var biraz. Üreme yollarında ve sindirim sisteminde bu yüzden ufak mutasyonlar olduğunu söylemişti götürdüğüm hekimler. Nefes almakla ilgili problemi var bu yüzden. Toza falan çok maruz kalmaması gerekiyor. Tüylü oyuncaklar da tetikliyor. Uyurken falan yüksek sesli hırıltıları, tıkanmaları ve hormaları var. Sizdeki durum nasıl bilmiyorum ama belki solunum yolu ile alakalı bir durumdur belki de sıcaktan kaynaklanıyordur. En iyi cevabı hekim verir.