Çok Kararsız Kaldım Yardım Lütfen

Pasipis

Merhabalar yaklaşık 2 ay sonra düğünümüz var uçakla gitmemiz gerekiyor.4 gün evden uzak kalacağız.Kedimi yanımda götürmelimiyim yoksa evdemi kalmalı ? Eve girip suyunu mamasını kumunu değiştirebilecek birisi yok ama ben depolu mama ve su kaplarından almayı düşündüm ve bir kaç tane tuvalet koyacağım onun için sizce canı sıkılırmı yanımda götürmek istiyorum ama kedilerin farklı ortamda rahatsız olduğunu duydum lütfen yardımcı olun sizce yanımda götürmemmi daha iyi evde kalmasımı ? Siz olsanız götürürmüydünüz ?

6 CEVAP

Gamzessven

Genelde düğün için gidilen evler kalabalık olur. Öyle bir ortama götüreceğime ben 4 gün bırakırdım herhalde. Çok karmaşa oluyor çünkü. Hem ev yabancı hem birsürü insan. Bir de yol çekecek 4 gün arayla. Günde 1 kez en azından kontrol edebilecek biri olsa daha iyi olurdu tabi. Ama bilgisayara çeşitli görüntülü arama programları yükleyip açık bırakarak kedilerini kontrol edenleri duymuştum. Pc niz 4 gün açık kalırsa onu da düşünebilirsiniz kedinizin en çok durduğu yeri görecek şekilde açık bırakırsınız. Ama diyorsanız ki gideceğim ev sessiz sakin yolumuz da kısa o zaman götürmeyi de düşünebilirsiniz aklınız kalmamış olur

limis

Daha once yalniz kaldi mi hic? Yolunuz uzun degilmis ama oraya goturseniz de yalniz kalacak bi de yabancı ev... Evde bırakayım derseniz kedi sakinleştirici müzik acin youtubedan. 1 ışığı açık bırakın. Ama 4 gun uzun kumunun temizlenmesi lazim

Gamzessven

1,5 çok değilmiş. Biz istanbulda vete götürürken o kadar zaman geçiyor ahahah. Eğer götüreceğiniz ev sessizse olabilir bence en azından hergün sizi görmüş olur

Gozdetemizel

Her kedi baska eve gidince depresyona gireecek diye bisey yok.biz tatillere de goturuyoruz,hayvandostu otellerde konakliyoruz.otel odasi,villa tipi oteller ve Turkiyedeki evimizde hic sikinti cekmedik.hemen adapte oldu gittigimiz yerlere ve tatil yaptik dolayisiyla 7/24 yaninda degildik ve keyfi gayet yerindeydi.ancak 4gun uzun sure,mamasi suyu neyse de kum konusunda temizlenmeden yapmayan bi kediyse-ki benimki oyle-sorun yasar.

Pasipis

Düğün evinde değilde kedim ayrı evde kalıcak yol bir buçuk saat falan sürücek eğer evde kalırsa mama ve suyu bayatlarmı diye endişeleniyorum birde bize küsermi götürmek istiyorum bu sefer depresyona girer diye korkuyorum sizce ne yapmalıyım

Pasipis

limis daha önce hiç yalnız kalmadı sadece işimiz olduğunda evden çıktığımız zaman en fazla 4-5 saat yalnız kalmıştır
Gamzessven bende onu orada kontrol ederim diyorum evden kontrol etmek imkansız yoksa
Gozdetemizel olmazsa götüreceğim bende içime sinmiyor kum içinde 3-4 tane kum kabı koyarız diye düşünmüştük peki siz götürünce alışma süresi ne kadar sürüyor yoksa hemen alışıyormu