Kuru Mamasını Karıştırıp Versem Sıkıntı Olur Mu?

PsLuna

Lunanın mamasını 8 kilo almıştım. Bayılarak yemese de hergün 60 gr civarı yiyordu ek gıdalar hariç. Ama iki üç gündür neredeyse hiç dokunmuyor 25 30 gr anca yiyor. 6 aydır ilk defa için kapıların önüne gidip miyavladı durdu. Annemle babam memlekete gittiler yalnızlığı garipsedi diye öyle yapıyor sanmıştım. Jeton yeni düştü doymuyormuş sıpa. Her gün ev yapımı yoğurt yediriyorum. Biraz önce mamasına karıştırdım yedi yattı. Sıkıntı şu ki elimde 2 kilo daha mama var. Bu şekilde yoğurtla kefirle karıştırsam, ya da evde yaptığım yaş mamasına karıştırarak versem sıkıntı olur mu? Bozulur mu mama? Her gün sabah 7 de günde bi kere veriyordum mamasını. Gece de yiyor 5 gibi kalkıp ertesi güne tabağını anca bitiriyor 2 öğün vermedim denedim gramı ayarlayamıyoruz ya da ben eve geç kalıyorum akşam saatini kaçırıyoruz ya da maması bitti mi diye aklım onda kalıyor çalışırken. Mamayı karıştırarak vermem uygunsa mama bozulmuyorsa onu da aynı şekilde hergün 7 de verebilir miyim?

7 CEVAP

Deliladilan

bir sorun olacağını zannetmiyorum ben şahsen kuru mamasını fazla fazla koyuyorum işe giderken acıktıkça yiyor hiçbir sorun da olmadı şimdiye dek. o şekilde yoğurt veridiğim de oldu.

Ahsenbb

Acaba kızgınlığa girecek olabilir mi?Kızgınlığa gireceği zamanlarda kuru mama yemeyi baya azaltıyorlar.Kuru mamasını sevmediğini düşünüyorsanız alternatif üretebilirsiniz -ki 60gr yemesi az değil :)- kuru mamasını seviyorsa o dönemlerde yapabiliyorlar böyle :) Bende hep kuru mamasını tabağına koyar sabah 70grlık konserve açar akşamda verirdim aç kalmasın diye:)

Ahsenbb

Miyavlaması yavaş yavaş artabilir.Sizde doymadığını düşünüyorsanız sabah yoğurt akşam yaş mama veya sabah akşam yaş mama şeklinde aç kalmasını önleyebilirsiniz karıştırırsanız bayatlar yemeyebilir ziyan olabilir mama.Maması dursun hep kendi acıktıkça gidip yer siz ek besin verirsiniz,bu dönem çok uzun sürmeyecektir.1 hafta maksimum 2 hafta endişelenmeyin

Ahsenbb

Kediler o dönemde oyun da oynamazlar zaten.Ben bu şekilde yorumladım:)Ama siz kedinizi daha iyi tanırsınız bir sağlık problemi olduğunu sanmıyorum

PsLuna

Şu an 20 30 gr civarı yiyor. Arada miyavlaması var ama henüz kızgınlık belirtisi görmedim tam olarak bilemiyorum belki de kızgınlık dönemi yaklaşıyordur hiç girmedi kızgınlığa daha :/

PsLuna

Kızgınlıktan olduğunu zannetmiyorum ya beni endişelendiren o. Oynamak için delirdiği oyuncaklarına dokunmuyo bile uyandığında iki miyavlıyor sonra gidip yatıyor. Hiç pozisyon falan da almıyor saldırganlığı yok. Tuvalete de zor çıkıyor haftada 2 kere macun verirdim. Şimdi her gün veriyorum anca çıkıyor. Daha çok depresyon gibi napıyım bilemedim. Annemle babamın dönmeyeciğini yeni fark etti sanki. Oyun falan ilgileniyorum da işe gittiğin günler 8 9 saat yalnız kalacak kuru mama yemezse nasıl doyurcam o günlerde o yüzden endişeleniyorum

PsLuna

Dönemin bitmesini bekledim kısırlaştırmak için bayramdan sonraya gün almıştım. Önümüzdeki hafta sabahtan akşama çalışıyorum. Evde de kimse yok. İnşallah hastalanmaz :(