Kedi Davranış

bngs

kedim 2 aylık aşırı derecede ısırmak istiyo şimdi oyun oynamak istediği için öyle yapıyo dediler bazı arkadaşlarım şimdi çok ısırmasına izin verirsen ileride öyle yapmaya devam eder dediler daha ilk aşısını vurdurtmadım onunla bi alakası var mı ileride böyle devam etmemesi için yapmam gereken bişey varmı cevaplarsanız sevinirim

3 CEVAP

Sselin1

Aşıyla bir ilgisi yok. Zamanla bu huyu azalmaya başlayacak. Suan tam oyun caginda. Arkadaşlarınız dogru söylemiş sürekli elinizi isirir bu sekilde oynarsa alişkanlik edinir. Elinizi ısırdiginda hayir diyerek kızın ve hemen ısırması icin oyuncak corap vs verin. Topla ve kedi oltasiyla oynatabilirsiniz bu sekilde hem enerjisini atar hem sizinle zaman geçirir

Hidatot

Kuzu neredeyse 4 aylık olacak (şaka gibi ne kadar hızlı zaman geçiyor). Aşılarla gerçekten alakası yok. Üzülerek söyleyeyim bizimki azıcık fazlalaştı diş çıkarttığımız için sanırım. Eller hep yara bere :'D kurban olurum onun ısırmasına da ısırttırmamaya çalışıyoruz biz de gerçekten alışkanlık yapar diye, hatta küsüyorum ben çok sert ısırınca yere bırakıp oynamıyorum, sanırım işe yarıyor gelip sırnaşmaya başlıyor hemen ısırmadan ^^

Gozdetemizel

8aylik hala isiriyo.hatta delik desik ediyo kan fiskiriyo resmen.nasi alisirsa oyle gidiyo.kucukken pelus farelerle oyuncaklarla dikkatini dagittik ama suan ise yaramiyo