Kedim Kumunu Yiyor

uzerceren

Merhabalar kedim haftaya 2 aylık olacak, sürekli kumunu yiyor gördüğüm zaman hemen alıyorum yemeğine götürüyorum alnına hafifçe vurarak uyarmaya çalışıyorum ama kumunu görünce yiyor yine. Ne yapmam lazım?

7 CEVAP

Gamzedonmez

Vitamin eksikliği, psikolojik veya bir hastalığın belirtisi olabilir ya da sadece meraktandır daha çok küçük yemesini engelleyin ve gözlemleyin bence

Gamzessven

Hiç poposuna falan vurmayın tuvaletten soğuyorlar sonra bizzat denendi. Biraz daha büyük kedilerde çeşitli probiyotik vitaminler ve demir takviyesi yapılıyor ama Küçük kedilerde meraktan oluyor diye biliyorum. Yine veterinerinize danışarak kullanabilirsiniz vitamin veya demir

Hidatot

Bizim Kuzu'yu veterinerden sahiplendiğimiz zaman veteriner kristal kum vermişti... Tabi bir bilgimiz yok, bir de veren insan veteriner ya her şey güllük gülistanlık evimize gittik. Tuvaletini öğrensin diye ara ara oraya götürdük akşam boyunca. 2 dakikalığına odanın dışına çıkıp geri geldiğimizde baktık ki kristali yiyor... Hemen müdahale edip çıkarttık tabi. Veterineri aradık yiyorsa önünden alın o kumu demir eksikliğindendir, bu gece gazeteyle idare edip yarın kristal olmayan kum alın dedi... Hayır bu yavru kaç gündür senin kliniğinde, versene kullandığı kumdan... Sinirlendim bak yine, her neyse demem o ki demir eksikliğinden olabilir evet ya da belki bizim ki şaşkınlık edip kristal kum satılmasına izin verdiyseniz değiştirebilirsiniz kumunu :/

Hidatot

He bu arada ince topaklanan kumuna hiç öyle şeyler yapmadı. Yavrum gerçekten ona alışıkmış. Veterinerin yaptığı kötülükmüş...

uzerceren

çok teşekkür ederimmm :)

Benim kedimde 40 günlükken almıştım kuma gidip kumu yiyordu, veterinerinize danışıp kumunu değiştirebilirsiniz, biz değiştirdik yemesi sona erdi.

pinarcaya

Benim kedim 3 bucuk yasinda. 2 aydir evde sokak kedisi ve yavrularina bakiyordum. Birgun farkettim ki kumunu yemeye baslamis. Stresten oldugunu dusunuyorum ben de.