Köpeğimin Birini Isırdığını Öne Sürüyorlar?

bgenceli

Merhabalar öncelikle yazım biraz uzun kusura bakmayın. Bundan 2 hafta önce köpeğimi gezdirirken yerde bi kemik buldu ve kemirmeye başladı. Bu sırada yanına bir kız çocuğu yanaştı ve sevmeye başladı. Peşinden bir kız daha geldi. Köpeğim yemek özellikle kemik yerken agresifleşiyor ve sonradan gelen kıza doğru öne atılıp havlamaya başladı yani aslaa temas ve ısırma yok. Üzerinden birkaç gün geçtikten sonra tekrar gezdirirken yanıma geldi ve köpeğiniz beni ısırdı dedi sanki ben orda yokmuşumcasına ben de aşılarının tam olduğunu ısırmadığını ama ısırsa bile sorun olmadığını söyledim. Bu hafta ise bu kız çocuğunun bir aile büyüğü önümü kesip torununun köpeğim tarafından ısırıldığını hastanede aşıya başladığını söyledi. Ben tekrar köpeğimin aşılarının tam olduğunu ve kızı ısırmadığını söyledim. Beyefendi bana kuduz aşısına başladıklarını kızın 3 doz aşı olduğunu söyledi. Peki ben ne yapabilirim diye sorduğumda annemi babamı kimlerden olduğumu sorgulamaya, benim 20 yıldır oturduğum mahallede beni hiç görmemiş olmasına değindi. Ve o günden beri ara sıra yine köpeğimi gezdirirken önümü kesiyor. Benim Fındığımın sadece sesi çıkar kimseye saldırmaz size yemin ederim. Biri onu sevmeye yeltendiği anda kendini onun önüne bırakıverir göbeğini açar. Bu adamlar beni Fındığımdan koparmaz değil mi? Ani hareketler onu korkutuyor, koşan insanlardan çocuklardan ürküyor ve havlamaya başlıyor. Yaşadığım mahalleyi bırakın şehirde bile köpek bi tabu. Eğer şikayet olursa ne yapabilirim?

11 CEVAP

nidaxu

kuduz gibi durumlarda hayvanın bulunması ve müşadeye alınması lazım. eğer bulamazlarsa hayvan kuduzmuş gibi düşünülüp tedaviye başlanıyor. yani neye dayanarak aşı yaptırdıklarını anlamadım. sizden fındığı falan alamazlar. sadece yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi kurtulmamız gereken şey bu cehalet.

HuriyeAysu

bu cehaletin önüne nasıl geçicez bilmiyorum :/

HuriyeAysu

bunlar o cehaletle durumu abartmış ve doktor da köpeğin aşılarının olmadığını bildiği için sussunlar diye aşı yapmıştır yani çok saçma ya mantık dışı

bgenceli

Ya hu ısırsa ilk ben müdahalede bulunurum. Isırmadı dedikçe yalan söylüyorum gibi muamele görüyorum. Isırık izini görmeyi istesem? Yani bi iz olmalı diye düşünüyorum

HuriyeAysu

aşı olduğuna dairde belge iste de benim köpeğimin aşı karnesi belgesi var siz neye dayanarak bu aşıyı yaptırdınız de

HuriyeAysu

hatta de ki ısırmadı ama hadi diyelim ısırmış olsun bu hayvanın kuduz aşısı var kuduz olmayan birine kuduz aşısı yaptırmak zararlı falan de cahillikten korkarlar artık pişman falan olur diye ümit ediyorum

bgenceli

Babam hastanede çalışıyor sordurdu hastanede gerçekten aşı olmuş. Şikayet durumu olsa çoktan gelirlerdi diye düşünüyorum ama bu yol kesme olayı da can sıkmaya başladı.

HuriyeAysu

neden olmuş ama hiç test yapmamışlar mı

HuriyeAysu

bence bunlar durumu abartınca doktor içleri rahat etsin diye olayıda bilmediğinden risk almamak için aşılamışlardır bişey olduğundan yaptıklarını sanmıyorum ısırma bile olmamış yani

HuriyeAysu

şikayet olcağınıda sanmıyorum ama gelip geçip laf edecekleri kesin

Cansumuezza

doktor raporu yokmu? göstersinler o zaman neresini ısırmış neymiş? sormadınızmı bunları