Kedim Çok Kilo Aldı-Mama Önerisi

deniiizz

Merhaba kedim dişi 1 yaşında 3 ay önce kısırlaştırıldı.Maması şuan N&D morina balıklı düşük tahıllıdan kullanıyoruz ama aşırı kilo aldı.Şuan 4.5 kilo karnının altından yağlar sarkmaya başladı çok yüksek yerlere zıplayamıyor eskiden zıplıyordu.Hergün egzersiz yaptırtıyorum oyuncaklarıyla ama işe yaramıyor sanırım.O yüzden mama değiştirmek istiyorum.Bu N&D tavuklu kısırlaştırılmış maması var ama içime sinmedi tavuk olduğu için.Birde kısır olan kedilerde tahılsız mamamı kullanmak gerekir ? Mama önerisi olan varmı siz hangi mamayı kullanıyorsunuz.Hangi mamayı kullanmam gerekiyor.Cevaplarsanız sevinirim

2 CEVAP

Ahsenbb

N&D düşük tahıllı kısırlaştırılmış tavuklu mamayı kullanabilirsiniz.Değerlerin biraz daha düşük olması kısırlaştırılmış bir kediye daha iyi geleceğini düşünüyorum

Sselin1

Tavuklu mama her kediye alerji yapacak diye birşey yok eğer kediniz de yiyorsa n&d tavuklu ile devam edin bence. N&d nin Bıldırcinli kısir kedi mamasi da olabilir. Tahılsız mama tabi ki daha iyi ama şart degil düşük tahilli mama kullanabilirsiniz. Orijenin kilolu kediler icin fit trim şeçenegi de var ama sadece balik içermiyor hindi ve tavukta var icinde tabi fiyati da bayagi yüksek.