Kedim Çok Tüy Döküyor Her Yer Tüy Tıraş Etmek İstemiyoruz Biönerisi Olan Var Mı

Prenseslena

Kedim 9 aylık kısır maması royal canin veriyoruz yaş mama da hafta 1 kez scheir veya nd veriyoruz ev yemeği hiç vermedik maltı vitamin vs düzenli olarak veriliyor fermünatör taraklada gün içinde 2-3 kez tarıyoruz mevsim geçişi olduğunu biliyorum ama bu tüy dökülmesine önerisi olan var mı traş ettirmek istemiyoruz

9 CEVAP

Arthur4

Benimki de çok dökmeye başladı mevsimden olduğunu anneme anlatamıyorum çünkü çorbanın içinden tüyleri çıkıyo her gün düz tarakla tariyorum furminatorle 3 günde bi tariyorum şuan evde savaş havası hakim nd yiyor gimcat vitamin yiyor candioli malt yiyorr benlik sıkıntı yok ama evde tikliden huyludan gecilmiyo

Ahsenbb

Kuru mamasını değiştirebilirsiniz.Daha kaliteli içinde et ve kurutulmuş et bulunan etin un şeklinde olmadığı veya etten daha az et unu bulunan bir mamaya geçebilirsiniz. Ayrıca furminatör tarak tüyleri yoluyor.Haftada bir kere veya iki kere furminatörle tarayıp diğer günlerde düz fırçayla vs tarayabilirsiniz.Haftada iki üç kere ev yoğurdu verebilirsiniz.
Kuru mamayı değiştirdiğinizde farkı göreceğinize eminim.Çok kez tavsiyem sonucunda tüy dökümü duran kedi olmuştur:)

Gamzessven

Mamayı değiştirin royal canin protein olarak yeterli bir mama değil. Nd deneyebilirsiniz. bazı kedilerde sadece mama değişimiyle azaltılabiliyor tüyler. Yine aynı şekilde devam ederse vetoskin vitamin kullanıp memnun kalan arkadaşlar vardı bu sitede. Onu deneyebilirsiniz. Ciğer ya da balık haşlayıp yedirebilirsiniz onlar da iyi geliyor

Ahsenbb

@Arthur4 Arthurunki mevsimseldir ozaman,geçer zamanla

tugbaliee

bu royal canin her kedinin tüyünü döküyo herhalde benimki de yemeye başladığından beri tüy döküyo

Fatiko

Bende furmanitör tarak aldım yoluyor gibi geldi daha fena oldu sanki

Prenseslena

Evet tarak yoluyor sanki banada öyle geldi vetoskin vitamin kullanıyoruz bitmek üzere hatta bende royal caninden olduğunu düşünüyorum öncesinde mera the food family alman markası kullanıyorduk o zaman tüy dökülmesi çok azdı sonra onuda iştahlı yememeye başladı o zamanlarda zayıftı ndye geçtik ama kedimiz yemedi şimdi 3 aydır royal canin kullanıyoruz ve dökülme oranı arttı ama bir daha mama değiştirirsem dökülme daha da artmaz mı

Ahsenbb

Hayır,en kalitelisini bulana kadar arayış içinde olabilirsiniz çünkü kedinizin tüy dökmesi o mamanın ona iyi gelmediğini gösteriyor

Prenseslena

Veterinere gittiğimizde tüy dökümünün normal olduğunu söyledi aşırı bir tüy dökümü yokmuş yani mevsimsel şuanda tüy dökümü öncekine göre çok daha az günde 2 kez tarama deniz ürünlü scheir yaş mama haftada 1 ve hergün vetoskin vitaminle daha da düzeldi