Kedim Kızgınlıkta Mı Emin Değilim. Bu Pozisyon Alma Sayılır Mı?

PsLuna

Arkadaşlar kedimin miyavlaması var. Geceleri sakin öğlene kadar uyuyor. Mamasını az yiyor, 6 aydır ilk kez oyuncaklarıyla oynamıyor. Kapılara gidip miyavlıyor balkonun kapısını açıtığımda bile dışarı çıkmaya çalışmıyor ama bütün gün içeri giren sineklerin peşinde koşuyor. Ben elinden alıyım diyene kadar da bi iki tanesini yuttu. Aşıları tam. Tüm gün dikkatli izledim. Ön patilerini yere basıp poposunu yukarı kaldırarak pozisyon aldığını hiç görmedim. Ama kızgınlıkta mı emin olamıyorum. Fotoğraflardaki gibi uzanması çiftleşme pozisyonu sayılır mı?

9 CEVAP

Gozdetemizel

Valla popoda kaldirdi yerlerde de yuvarlandi sivi da birakti bi minnos haller bi kocamin tepesine cikmalar aci aci mirildanmalar geceleri bögürmeler..ne ararsak vardi

Ahsenbb

Ahahah kızgınlığa girmiştir demiştim size:)İlk kızgınlıklarında popolarını kaldırma hareketlerini keşfedeyemebiliyorlar.Ama bu kadar huzursuz oluşu kızgınlık belirtisi

PsLuna

Luna 1 aydan fazladır böyle yatıyor ama. Eve geldiğimde yerde sürünüp böyle yatardı veterinere videosunu gösterdim o zaman aşıya gittiğimizde kızgınlık değil sizi görünce mutlu olduğu için yapıyor dedi. 2 gündür ilk kez miyavlıyor. İlk kez yemesi oynaması durdu.O zaman 1.5 aydır kızgınlıkta mı bu kedi şimdi?

PsLuna

Gören arkadaşlar ilk kızgınlıkla ilgili tecrübelerini paylaşırsa sevinirim

PsLuna

Ben uyursam öğlen 3 e kadar uyur hiç uyandırmaz beni bugün de 12 de geldi yanıma çıktı miyavlamadan kalktım maması bitmişti. O yüzden bu kadar kafam karışıyor.

Gamzessven

Tüm belirtileri gösterecek diye bir şey yok ya da hergün belirtiler aynı şiddette olacak diye bir şey de yok. söylediğiniz şeyler kızgınlıkta olduğunu gösteriyor zaten

PsLuna

Sırtını okşadıkça pozisyon almaya başladı. Dünden itibaren geliyordu demek ki. Diğerleri oynayıp yuvarlanma ben 1 aydır kızgınlıkta mı hayvana eziyet ettim diye korktum öyle değil çok şükür çok da sessiz sakin geçiriyor teşekkür ederim cevaplar için

Cansumuezza

ilk başında hafif olur anlamakla anlamamak arası olursunuz o işte kızgınlık geliyorum diyordur :D hayırlı olsun :)

PsLuna

Yuvarlanıp oynamakla çitleşmeyi istemek arasındaki farkı görmüş oldum bende maşallah diyim nazar değmesin şu an mışıl mışıl uyuyor herşeyi sakin tatlı kuzum benim :) 2 hafta bekleseydi ameliyatını yaptıracaktık bayramdan sonra şimdi oyalıycaz biraz