Kedim Top Yedi Kusuyor.

dorukhanalev

Arkadaşlar bu sabah kalktık ve ne görelim kedi her yere kusmuş. Ne yaptık ne ettik derken bir baktık kedimiz bir plastik topu gece yemiş. Şuan hiç bir şey yemiyor, ara ara kusuyor. bir iki kusmasında topun parçalarını bulduk. Veteriner metpamid içirin dedi de, bu kusmasını engelleyecek ama bu sefer kusamayacak top parçaları nasıl çıkacak ? Enerjisi zayıf değil koşuyor zıplıyor. Ama normale göre daha az enerjisi var tabiki.

20 CEVAP

Ahsenbb

Evet yemezken ve safra kusarken idrarda dışkıda yapamaz zaten.

dorukhanalev

@Ahsenbb bahar ayına girerken viyo kullanmıştım ben zaten de duruma göre bakalım. Ya işte insanın canını sıkıyor, bir de oyuncak oyundan kaynaklı olması daha da sıkıyor canımı. Ciddi değil diye düşündüğümüz şey ne kadar da ciddi konuma geliyor. Aklım almıyor sen onu o topu nasıl kesip çiğneyip yedin indirdin miğdeye akıl alır gibi değil. Benim dişim kesmez. Aç da bırakmıyorum. Hiçbir detayı atlamadığım kedim de 1 gün dahi aşısını geciktirmediğim kedim de benim bile başıma bu geliyor.. Allah yardım etsin dua edin lütfen sizde..

dorukhanalev

@Ahsenbb şırınga ile gün boyunca düzenli su takviyesi yaptım. Hatta bende gimcat'in sindirim macunu vardı ondan verdim az bişe de malt vermiştim. ama faydası olur mu bilmiyorum fazla da vermedim ne olur ne olmaz diye.

Ahsenbb

Bizde istifra ettiğimiz zamanlarda -ki yakın geçmişte zehirlendim- bol su içmemiz gerekiyor ve canımız hiçbirşey yemek istemiyor.Şuan onunda vücuduna bakılıp top parçası kaldı mı kontrol edilip kalmadıysa midesine iyi gelecek ilaçlar kullanması gerekiyor.Umarım da kalmamıştır.Dualarım sizinle..

dorukhanalev

@Ahsenbb bugün röntgenini çektirdim parçalarının mideden çıktığını söyledi hekim gaviscon tableti parçalayıp bir kısmını içirdi. zeytinyağı içirin dışkılama yaparsa atacaktır parçaları dedi bir de yoğurt vs yedirin ve duruma göre duphalac verin söker atar dedi.