Kedi Depresyonu Olur Mu?

Kleos

YARDIMA İHTİYACIMIZ VAR
Arkadaşlar,geçen sene bahçeli eve taşındık.Taşındığımız günlerde,evin bahçesine hamile bir kedi geldi.Biz baştan istemedik,fakat bir baktık bahçede doğum yapmış.artık bizim kedimiz oldu.Adını da ‘’kleo’’ koyduk.Çok sevdik.İki kere doğum yaptı.Sonra kısırlaştırdık.Çok akıllı,avcı,hanım,sınırlarını bilen bir tekir.Ayrıca iyi bir anne.
Kleo muz, bahçe ve çevresinden ayrılmaz.seslendik mi hemen geliverir.Sadıktır bizim tatlişimiz.Neyse,bir ay kadar önce; kleo ya birşeyler oldu.Evin etrafında görünmemeye başladı.gece gördük bazen.mama yeyip gitti.Çok önemsemedik bu durumu baştan.Ama geçen gece korku içinde geldi,mamasını yerken aniden fırlayıp kaçtı.Tüyleri diken diken,perişan bir haldeydi.Gözleri kocaman,sinek vızıltısından bile ürküyordu.baktık ki yan komşunun kullanmadığı dökük bir dam var.Onun tepesinde,kovuk gibi bir yere saklanmış.Aşağı indiremedik.Ertesi gün indirdik,öptük,kokladık.mırrrrrrrrrrrrrrr yaptı.fakat yine tedirgin,yine ürkek.kovuğuna gitmek istiyor.
Veterinerimize götürdük.Fiziksel bir şeyi yok.Ruhsal bir sıkıntı var galibaÇöze3miyoruz.Veterinerde çözemedi.
O güzel,özgüveni olan,akıllı hayvan gitti;yerinezavallı,perişan,ürkek bir hayvan geldi.
Yardıma ihtiyacımız var.Böyle bir şey yaşayan var mı?

2 CEVAP

Anonymus552223

Biri korkutmus olabilir

Anonymus552223

Veya sizin oraya baska kedi dadanmis olup onu kaciriyor olabilir