Anne Kedi Ve Yavrulara Geçici Veya Kalıcı Yuva

Eymentalay

Merhabalar. Daha önce sokakta hamile bir kedi bulmuştum çok zayıftı kötü durumdaydı eve aldım doğumunu evde yaptı yavrular 11 Mayıs doğumlu 6 yavrudan 2 tanesini kaybettik maalesef. Kalan 4 yavrunun sağlık durumu gayet iyi, gözleri açıldı. Bendeki süreleri doldu acil bir şekilde geçici veya kalıcı bir yuva bulamazsam maalesef dışarda bir yer yapmak zorunda kalacağım ama dışarısı güvenli değil anne kedi çok çekingen diğer kedilere karşı kendini savunamıyor donup kalıyor. Korkaklığı bir kenara kendini sevdirmeye bayılan bir kedi asla tırnak atmaz ısırmaz tıslamaz yavrularının yanından ayrılmaz. İstanbul içinde Yardımcı olabilecekler özelden mesaj atabilirlerse çok sevinirim sahiplendirme ilanı açtım bir de buraya yazayım dedim. Bir süre yetecek mamasını ve taşıma kabını ben vereceğim.

7 CEVAP

cat_noir

O kedicik benim bebeğe benziyor ama benimki önüne gelene dalıyor.Buraların hanım ağası :))))

Eymentalay

Bu çok saf garibim vur ensesine al lokmasını sesi çıkmıyor hiçbir şekilde :))

Eymentalay

Güncel.

Anonymus552223

Sonuna kadar bakip yavrulari sahiplendirmeniz anneyi de kisirlastirmaniz lazim. Yoksa hic ayirmamaliydiniz kendi yasadiginl ortamdan. 1 ay falan daha idare edin bence. Ama illaki sokaga birakacaksaniz anneyi aldiginiz ve alistigi yere birakin

Eymentalay

Bendeki vakti zaten belliydi hiç almasam Emin’im şu an yavrular yaşamıyor olurlardı. Anneyi bi belediye kliniğinde kısırlaştırırım o problem değil de yavrular daha çok küçük biraz büyüyene kadar bi çare bulmamız lazım yarın bendeki süreleri doluyor bi yer bulamazsak sitenin bahçesine almak zorundayım aldığım yere bırakamam oranın kedileri çok kötü yavru gördükleri anda saldırıyorlar bende ne yapacağımı bilmiyorum kimse yanaşmıyor geçici yuva olmaya. En azından yavruları kurtarsaydık

Anonymus552223

Anneyi kesin kisirlastirin ihmal etmeyin, yoksa yavrulari sahiplendirilince falan bu yaz icinde yine hamile kalacak, o yeni yavrular da sefil olur vs ilk durumdan daha kotu yani. Bizim sitede oyle bir kadin bakiyordu. Bir ayliga kadar bakti sonra site bahcesine koydu. Ama bir kac gun sonra yavrulardan 3 u kayboldu, biri de ezilmis buldum ameliyat falan ettirdik, ama sonra onlarla ugrasirken anne yine hamile kaldi. Bi de bu sefer kişa denk geldi. Hepsini alip bakmak zorunda kaldim. Yani ornek biraz uzun oldu ama, demek istedigim, sonuna kadar goturmeyecekseniz hayvanlarin yerini degistirmek, bir sure evde bakip geri koymak alan genelde daha buyuk kötuluk oluyor. Cok fazla ornek gordugum icin soyluyorum, yanlis anlamayin

Eymentalay

Yok doğrudur biliyorum gerekeni yapacağım zamanı gelince zaten ama bende kalamazlar bugün gitmeleri gerekiyor annem babamlar gelecekler memleketten kesi evde kalırsa büyük sıkıntı yaşayacağım maalesef. Kendi kedime bile hala alışmaya çalışıyorlar buna hiç alışamazlar