Yavru Kedimin Gözü Çapaklanıp Sulanıyor

rmy_blt

Yavru kedimin gözü çapaklanıp sulanıyor fusidik asit içeren fucithalmic antiseptik göz damlası kullansam sorun olur mu

7 CEVAP

ezgiisu

Bize veterinerimiz çaylı pamukla silmemizi önermişti

rmy_blt

2 gündür siliyorum ama hala geçmedi

Kedicihanim

Gözleri çapaklanan hatta iltihap akıtan kedilerimin gözlerini sabah akşam önce tuzlu su ile sonra çaylı oamukla yemizledim 1 haftada akan irin kesildi ve normale döndü. Denersiniz belki;
Orta boy bir kaseye hafif ılık bir suyu alın ve
1 tatlı kaşığı tuz ekleyin. Tuz erisin.
Silme işlemi;
Pamuğu kesinlikle 1 defa kullanın
İşleme göz içinden başlayın göz dışuna doğru silin .
Çaylı pamuk içinde aynı şekilde yapın ve tuz kalıntısı kalmasın

Kedicihanim

Tuzlu su kedinin gözüne girmesin, gözünü kapatacak zaten etrafındaki mikrobu kırmak amacımız. Daha sonra göz içine damla damlatın. Damla damlatacaksanız çaylı pamuğa ihtiyacınız yok.

Sselin1

Genta göz damlasi kullanabilirsiniz sabah aksam kullanin kisa sürede etki ediyor.

Tam1cat

Fucithalmic en işe yarayan iki ilaçtan biri. Çay işe yaramadıysa oyalanmaya da gerek yok bence. Direkt ilaca başlayın. Tabi bir veteriner hekim muayenesi ile yol izlemek daha iyi olur

fatmamacit

Trixie´nin gözyasi leke temizleyicisi oldukca guzel cok memnunum, onu denemeden önce saf gül suyuyla temizliyordum.