Kedim İle Otobüs Yolculuğu Ve İlaç Meselesi

Minnakpatipuki

Bayramda ailemin evine gideceğim bunun için treni kullanıyorum normalde boylece kedim ve ben içimiz rahat yolculuk ediyoruz. Ama bu sefer binemeyeceğim çünkü aşırı kalabalık oluyor ve kizginlikta birsürü farklı koku ses ve üstüne Kizginlikta olması onu çok gerer diye düşünüyorum. Bu yüzden otobüs yolculuğu yapmaya karar verdim. Benim ve onun icin bir ilk olacak ilaç verilmesi gerekiyormus otobüs firmaları kabul etmiyormuş yoksa. Ilacın yan etkisi olur mu ne yapmalıyım nasıl bir süreç olur tecrübesi olanlar bilgilendirebilir mi beni. Kedim yaklaşık 9 aylık erkek. Gideceğimiz yol 2 saat sürecek

19 CEVAP

Minnakpatipuki

@Ballokumu onu dusundum ama risk alamadim bayram olduğu icin otobuse almazlarsa bidaha zor bilet bulurum. Bide kedim çok miyavliyor o yüzden Öyle kolayca saklayamam ki. Zaten veterine bırakmaya karar verdim

Minnakpatipuki

Bc3431 valla haklısınız hem kamuspotlari donuyor tv de satın alma sahiplen falan diye. Madem hayvanlari bu kadar onemsiyosun ulaşım icin de kanun çıkart otobüslerin özel havalandırmalı ses gecirmeyen bir bölümü olsa ne kadar rahat ederiz aslında her indigimizdede kontrol etsek benim icim rahat olurdu. Ama ulaşım zor ne yazikki

Minnakpatipuki

@Tam1cat bi keresinde veterinere giderken minibüse binmiştik. Durmadı çok miyavladı minibustede fazla kişi yoktu çıkardım kucağıma aldım. Bu seferde arabanın içini merak etti çıkıp gezcek beni patileriyle ittirdi elimden kaçmaya çalıştı falan. O çok riskli :D Ben erkek arkadaşımla aynı apartta kalıyorum komşuyuz genelde ben eve gidince o ilgilenir. Ben donene kadar benim evimde kalir. En son biraktigimda benim evimde kalamadı sabah ve akşam 2 kere uğradı ona rağmen tutam tutam tüy dökmüş eve stresten. Terkedildigini mi düşündü bilmiyorum. O yüzden veterinere bırakmak istemedim yanimda gelsin istedim ama veteriner de kalması daha iyi olacak. Ilani nerde gördünüz ben araştırmıştım armut uygulamasına falan ilan verdim ama geri dönen olmadi. Veteriner guvenilir hayvan seven biri o yuzden ona güvendim

Tam1cat

İnstagramda sponsorlu reklamlarda görmüştüm, bana güven de vermişti ama maalesef sayfa adını hatırlayamadım.