Kedim İle Otobüs Yolculuğu Ve İlaç Meselesi

Minnakpatipuki

Bayramda ailemin evine gideceğim bunun için treni kullanıyorum normalde boylece kedim ve ben içimiz rahat yolculuk ediyoruz. Ama bu sefer binemeyeceğim çünkü aşırı kalabalık oluyor ve kizginlikta birsürü farklı koku ses ve üstüne Kizginlikta olması onu çok gerer diye düşünüyorum. Bu yüzden otobüs yolculuğu yapmaya karar verdim. Benim ve onun icin bir ilk olacak ilaç verilmesi gerekiyormus otobüs firmaları kabul etmiyormuş yoksa. Ilacın yan etkisi olur mu ne yapmalıyım nasıl bir süreç olur tecrübesi olanlar bilgilendirebilir mi beni. Kedim yaklaşık 9 aylık erkek. Gideceğimiz yol 2 saat sürecek

19 CEVAP

limis

Mecbur kalmadığınız sürece otobüsle seyehat etmenizi önermem. Sakinleştirici ilaç vermeniz gerekecek ve bagaja konacak. Bu süreçte başına bişey gelirse firma sorumluluk kabul etmeyecek. Havalar da ısınıyor bunalır korkar falan. Yolunuz kısa da olsa riske etmeyin bence. Trenle gitmeniz daha iyi olur.

PsLuna

Biz veterinere giderken luna otobüste deliriyor ama trenle giderken gayet rahat. Genelde otobüs ve arabalarda motorun sesinden korkuyorlar. İlaç mevzusu hakkında bilgim yok ama kızgınlıktayken otobüste daha çok strese gireceğini düşünüyorum.

Ahsenbb

İzin verilmiyor kesinlikle.Önem vermiyorlar.Otobüs tehlikeli Allah korusun çok duyduk ölüm aman diyim.Trende strese girsinde elinizin altında olsun

Minnakpatipuki

@tam1cat Tam da boyle bir deneyim yasamaktan korkuyorum. Muavin kedime böyle muamele ederse onu elimden alamazlar bu yuzden otobus yolculugundan vazgectim. Benim kedim baya deli minibüs, araba,tren yolculuklarında kızgınlığa gitmeden önce de zaten miyavliyordu. Zor sakinlestiriyordum. Şimdi hiç güvenmiyorum çünkü evde hicbir derdi tasası yokken bile miyavlamalari susmuyor. O yüzden uyuturum diye düşünmüştüm başta. Ama gözüm yemedi açıkçası. Normal zamanda yolculuk olsa bu kadar korkmam yine bi şekilde dediginiz gibi para teklif eder yanima alırım. Zaten normalde trenle yolculuk ediyorum simdiye kadar hic uyutmadim. Ama bayram olduğu zaman otobüs tıklım tıklım oluyor hem bagaj hem yukarısı havalar da sıcak zaten çok çok tehlikeli geldi. Bu yüzden kedimi yanimda götürmekten vazgeçtim. 1 hafta kalacağım zaten evde. 1 hafta icin git gel başka bir ortam stresini ona yaşatmaktan vazgeçtim. Veterinere bırakacağım. Zaten gidis donus 2 koltuk satin alsam muavine para teklif etsem falan ayni fiyata denk geliyor. Veterinerde eminim daha az stres yaşar ve daha güvende olur

limis

Yerinde bi karar olmus :) Biraz trip aticak eve dönünce artık şımartırsınız biraz.

Minnakpatipuki

Denizli aydın arası yolculuk yapacağım ama arefe gunu gideceğim eve o yuzden endişeliyim çok çok kalabalık oluyor her ilçede duruyor tren ve izmire kadar gidiyor. Ne yapabilirim bilmiyorum bende çok korkuyorum otobüs yolculuğundan ama trende ayakta duracak yer bile olmuyor maalesef bayram zamani

Minnakpatipuki

@limis bende o yuzden endişeliyim. Bir de bayram zamanı ama ayni zaman da öğrenciler de tası tarağı toplayıp eve dönüyor aynı zamanda bu yüzden yüksek ihtimalle otobüs bagajları da çok yoğun olur. Ilaç verildikten sonra koltuğa alsam nolur ki izin verirler mi zaten uyuyor olur.

Minnakpatipuki

Bir kaç arkadaşım rahatca yolculuk yaptıklarından falan bahsetmişti. Şuan internette araştırdım ve şok oldum. Zaten düşününce bile aklıma yatmıyordu ben ikili koltuğun ikisinide alırım ve kedimi koltuğa koyarim falan sanıyorum da yokmuş öyle bir dünya

Minnakpatipuki

Baya iyimser düşünmüşüm. Uyurken dahi koltuğa konmasına izin yokmuş sanirim

Tam1cat

İlk önerim eğer kedinizi sakin tutabileceğinizden eminseniz muavine 100 lira teklif edin, "ben otobüse kedimle bineceğim ne siz beni görmüş olun ne biz sizi" demiştim. Muavin de tamam demişti ve öyle gitmiştim. Koltuğu en arkadan almamın da faydası olmuştu tabi. Eğer bunu kabul etmezse (tek kedide etmeyen olmadı, ama iki kedide kabul etmiyorlar maalesef) kedinizi uyutmayın. 2 saatlik mesafe için hayvana o eziyeti yapmayın. Ben de çok getirip götürdüm otobüste şükür sağlıkla alakalı bir sorunumuz olmadı ama çok zorluk yaşadım bagaj konusunda. Ama uyutulunca yada sakinleştirici verilince kusma ve hayatını kaybetme ihtimali artıyor, bir de malum havalar sıcak. Soran olursa ilaç verfi veteriner 15 dakikaya uyur diyin.

Tam1cat

Denizli aydın arasında otobüs nazilli de ve aydının köşk ilçesinde de duruyor ve bagaj açılıyor, hava alması için iyi bir durum fakat kedinizin yeri mutlaka değişiyor o yüzden inmeyin deseler bile mutlaka inin.

ballokumu

Ben haber vermeden koca kafesi kucağıma alıp bursadan kocaeline geldim. Üzerine montumu serdim. Kimse kedi olduğunu anlamadı bile. Sırt çantası gibi bi şey olsa daha da mükemmel olur. Muavin gelip bana isterseniz yukarıya koyayım dedi. Ben de yok tşk dedim ve yolculuğu sessiz sedasız tamamladım.

Bc3431

Bence bi taksiyle anlaş.buralarda olsan ben gotururdum seni.yazik bagajda hayvanmi gider.nasil bir zihniyet onlarinki

Tam1cat

Çok daha iyi bir karar vermişsiniz. Benimkiler kucağımda olursa bağırmaz fakat kafeste ortalığı yıkarlar. Gizlice soksam otobüse ilk yarım saat içinde atılırız sanırım :) onun dışında bir süredir karşıma bir reklam çıkıyor, evinize bakıcı çağırabilir yada bakan kişinin evine bırakabiliyorsunuz. Onu da araştırın isterseniz günde birkaç kere ziyaret, evde bakım gibi tercih seçenekleri var. Fiyatlar uygun ve günde 2 kere kontrole gelse biri yeri de değişmez. Daha az stres olur