Uçak Seyahati Sakinleştirici

Gamzedonmez

Haftaya uçuşum var ortalama 5-6 sürecek yol eve gidene kadar kedime sakinleştirici vermeli miyim stres olup yol boyunca nefes nefese gitmesini istemiyorum sizce vermeliysem ne verilmeli bilen var mı

12 CEVAP

Tam1cat

Bence hiçbir şey vermeyin. Bir de bana denk gelen kabin ekibi hep Allah razı olsun dedirtti. İki kediyle giderken kafesten çıkarmama ve kucağıma almama izin vermiş, benim tek oturabileceğim şekilde yer değişikliği yapmışlardı. Kedilerim için plastik bardağı kesip su bile ikram ettiler istemediğim halde. Sunexpress i bu yüzden tercih ettim devamında da. Bu konuda sorun yaratmadılar. Kızım Binnaz boxta etrafı yıktığı halde sorunsuz bir şekilde kucağımda yattı, oğlum zaten temas halinde olduğumuz sürece sorun çıkarmaz. Uçak kalkarken tedirgin oldular fakat durmadan onlarla konuştum o esnada, şarkı bile söyledim :) sesimi duydukça ve kucağımda onlara sarıldıkça sakinleştiler. Size önerim kedi tasması alın, kafesten çıkarmanıza ses etmezlerse çıkarır tasmayı bileğinize dolarsınız. Korkup kaçma ihtimali de kalmaz. Sonuç olarak uyutmayı falan düşünmeyin. Korkarsa konuşun, dokunun sakinleşir :)

Tam1cat

Pek sosyal yada uysal sayılmazlar doğrusu. Kızım tam bir canavar, kucak sevmez, insan sevmez, hayvan da sevmez. Oğlumsa bana çok düşkün. Patisini uzatır elimi tutar ve bekler veterinerde mesela. Ona uysal diyebiliriz. Ama ikisinin de ortak noktası stres anında direkt bana koşmaları. Saçımla ya da elimle temas ettikleri müddetçe veterinerde bile sakin kalıyorlar. Öyle söyleyeyim. Uçaktada kucağıma yattılar ve öylece beklediler yolculuk boyunca. Miyavladıkları, titredikleri oldu. Eğildim öptüm, konuştum. Bu yüzden sorun yaşamadık.
Tasma konusundaysa ben birkaç kere sokağa çıkardım tasmayla yenilerde.korktular fakat içinden kaçma gibi bir problem yaşamadık. Yavru köpek tasmaları en güvenli olanları. Tek kediye sahip çıkması çok daha kolay olacaktır. Hanımefendi bir dener, nasıl rahat edeceklerse öyle gider. Ama korkmasına ya da yavrucağa sakinleştirici vermesine gerek olduğunu düşünmüyorum :)

Anonymus552223

Sedapet tam ise yaramiyor zaten. Kutunun etrafini sofra bezi gibi ince bir bezle sarin etrafini gormeyince daha sessiz duruyorlar ve daha rahat ediyorlar kapali oldugu icin. Diger turlu sizi gordukce miyavliyor

Tam1cat

O kısım beni çok strese sokuyor, iki kediye sahip çıkmak aşşşırı zor ama siz tek kediyle çabuk çabuk halledersiniz. İyi yolculuklar diliyorum

Fablemoon

Uçarken nefesini kontrol edebilmesi açısından sakinleştirici önermiyorlar bizimde uçuşumuz var sakinleştirici vermeyeceğiz

Gozdetemizel

Sakinlestirici aslinda varolan vucut isisini dusurdugu icin(ki normal isilari 38-38,5derece) basincla birlesince garip etkiler yaratabilir.hipotermi yada nefes darligi gibi.
Sedapeti veterinerde denedik ancak ne bayildi ne ayildi kustu ve kakasini kacirdi.ayilana kdr inledi agladi yavrum.ustelik 0,1 ml bile vermediler.bende perisan oldum duzelene kdr agladim.kizginlik oncesi kan almak icin durmadigi icin igneyle sakinlestirici verildi.ayikti gozleri acikti ancak kaslar tamamen kendini birakti.hareketsizdi ve hatta gozdamlasi damlattilar gozu acik oldugu icin kururmus.
Hicbisey vermeyin.hatta ben ustunden kapagi elimin girecegi kdr acilan boxlardan aldim elim hep icerde temas halindeydi.
11 senelik ucuculuk hayatimda hic kolaylik saglamayan ucus ekibim olmadi aksine insanlar rahat etsin diye hepimiz ekstra ozen gosterdik.

Gozdetemizel

Antistress macun hic ise yaramiyor
Sedapet hic onermem o hatayi bikere yaptim ve cinnet gecirdim.bence hicbisey vermeyin benim kedim de box a konunca delirenlerden ama 9saatten fazla sure (evden cikis ucaga binis varis ve eve gidis) hic sesi cikmadi.sadece ben gun icinde hic uyutmadim nezmn yatsa uyandirdim ucakta uyusun diye.ancak gozunu kirpmadi :)

Gamzedonmez

Ya sanırım hiçbir şey vermemek en iyisi birazcık stres olur ama sedapet falan ben de çok güvememedim

Anonymus552223

Kutudan cikarmak cok riskli bence, sizin kedimiz sakin ve sosyal bir kedidir ama cogu kedi kacabilir, degisik ortamda sizi de tanimaz, ucakta kactigini dusunemiyorum. Ayrica tasmadan kurtulup kacma ihtimali de var

Gamzedonmez

Çok teşekkür ederim hepinize sakinleştirici en iyisi vermemek, tasma da almayı düşünüyorum güvenlikte iki kere çıkartıyorlar çünkü çocuğu :(

Gamzedonmez

Çok teşekkür ederim sevgiler :*

Merhaba, ben daha önce kedimle 2 kez uçakla seyahat ettim 2 kez de 10ar saatlik araba yolculuğu yaptım. Arabada tam 4 saat bağırdı hiç susmadan her seferinde ve uçakta da aynı şekilde 2 seferde de TÜM yolculuk boyunca bağırdı. Şimdi yine uçağa binicem kedimle ve veteriner uçuştan 1 saat önce vermelik bi sakinleştirici sıvı verdi kimyasal. Veteriner vermiş olsa da çok kararsız kaldım buraları okuyunca çünkü kendisini böyle yıpratması da beni çok üzüyo... bana fikir verebilir misiniz :(