Kedi Kumu Nasil Temizlenir?

fatmamacit

*Merhaba, kum olarak Eczacibasi topaklanan ince kum kullaniyorum. Kedim idrarini yaptiktan sonra temizlerken hep parcalara ayrilip ufak ufak dagiliyor, hastalik vs olusmamasi icin surekli kumu degistirmek zorunda kaliyorum. Acaba kumun icindeki bu kucuk parcalar nasil temizlenebilir? *

9 CEVAP

ben doktor eldiveni takıyorumiki tane o şekilde elimi sokup temizliyorum elekten düşebiliyor bazen elimi kumun içinde gezdirince küreğe gelmeyen parçalar bile geliyor. ufak düşen taneleride daha kolay alırsınız.

limis

Kumunuzu değiştirin.

Hidatot

Ince boşluklu elek alabilirsiniz sanırım. Ya da belki kum değiştirebilirsiniz. Acaba yaptıktan hemen sonra mı temizliyorsunuz ondan kaynaklı olabilir mii?

halsey_fan

Kumda sorun olabilir . Marka değişikliği yapın bence

cagataygurr

Elle

Ayse_naz_G

kumunuzu değiştirin,belliki iyi bir kum değilde parçalanıyor. Micho Aktif Karbonlu öneririm

Eymentalay

Tigerino canada kumu şiddetle tavsiye ederim tozutma neredeyse sıfır topaklanma çok iyi ve diğer kumlar kadar eve dağılmıyor

Kumunuzdan dolayı olabilir. Ever clean extra strength kullanabilirsiniz. boşlukları dar olan kürek te alabilirsiniz

fatmamacit

Cok tesekkurler:))