Corona Virüs Testi

ezgiisu

Acaba test nasıl yapılıyor bilginiz var mı? Veteriner önce hemograma bakacağıno sonra kan ve dışkı incelemesiyle virüs testini yapacağını söyledi. Getirir bırakırsınız birkaç saate alırsınız dedi. Anestezi vs oluyor mu naaıl yapılıyor bilgilendirirseniz sevinirim

7 CEVAP

Anestezi olmuyor ben yaptırdığımda 15-20 dkmızı aldı kedimi götürdüm kan alındı tutuyorlar ve ayağından alıyorlar sonrasında hissetmiyorlar bile, hemogramın çıkması 10 dakika sürdü hemogram değerlerinden sonra aynı kanla eliza teste koyuyorlar o da en fazla 5 dk içinde belli olmuştu benim kedim corona pozitif çıktı.

ezgiisu

Birkaç saat sonra gelir alırsınız diyince tedirgin oldum ben de, dışkıyı alma işi sıkıntılıymış ya inşallah çok stres olmaz bu stres altında coronanın fipe dönüşmesi olayı çok geriyor beni her an bir şey olacakmış gibi

Hidatot

Umarım kötü hiçbir şey olmaz, kolaylıkla atlatırsınız süreci :)

ezgiisu

İnşallah corona negatif çıkarız da gönül rahatlığıyla devam ederiz

Hidatot

Bizimki de aynı şekilde en fazla 20 dakika tuttu. Dışkı örneği alınması Kuzu açısından biraz fazla zor oldu :/ pamuğu sokmaya çalıştıkça hareketlendi, en son sokunca da yardımcı veterinerin her yerini çizdi :/ sonrasında da ne yazık ki çok korktu. Kasada para ödenirken kilosunu ölçmek için tekrar çıkartmaya çalıştık taşıma kabından, asla çıkmadı. Eve gidince de bize biraz küstü sanırım ama gönlünü aldık hemen yaş mamayla :D sonrasında vete gitmesinde de sıkıntı olmadı hatta en son aşısında kuzu gibiydi :)

İnş.

Benim kedim corona pozitif tedavi için sürekli veterinere gittiğimizde stres oluyordu veterinere sordum bu stres etkilermi diye etkileyebilir ama fip öyle bir anda olabilecek birşey değil demişti siz biran önce testi yaptırın, bizimkinden dışkı örneği alınmadı kanla elisa testiyle bakıldı pozitif olduğunda çok yüksek ihtimal doğrudur deniyor. Birkaç saat sürüceğini zannetmiyorum süreç için gerçekten güvenilir bi veterinere yaptırmanızı tavsiye ederim