Sokakta Yaklaşık 1 Haftalık Kedi Buldum

az önce sokakta tahminen 1 haftalık kedi buldum dünden beri ordaydı annesi ölmüş veya bırakmış . onu aldım ve biraz önce ilk yardım yani ısıtıp yumurta şeker süt ile mama yapıp verdim veterinere götürücem ama nasıl bakcağımı anlatırsanız sevinirim vede neyle besliyiceğimi.

4 CEVAP

suzan

sakın şeker verme sütü sulandırıp sadece süt ile besle yavru kedi sütleri var onlardan kullanabilirsin ya da devam sütünü çay bardağının 1/3 ünü süt kalanını su ile doldurup ver :)
(inşallah yaşar daha çok küçük)

canimkedim

Bence sut verme sut kucuk kedi icin cok zararli inek sutu devam sutu ve bebek manasini karistir ver iki saatte bi bide annesini aramasin diye bir sisenin icine ilik su koy ustunu kafasini falan ort bide kucuk puf oyuncaklar koy su soguyunca al yoksa usur sey bide poposunun biraz ustune mama yedirdikten sonra masaj yap ilik suyla

kedi_sever123

Efenime bir siringanin içine laktozsuz süt koyuyorsunuz ılık bi şekilde daha sonra içiriyorsunuz

Nemesis

Şırıngayla diğer üylerin yaptığı gibi yap. Eğer biberon kullanıyosan ucuna dikkat et kopma riski çok fazla. Her öğününden sonra ılık pamukla arka tarafına masaj uygula ve ihtiyaclarini gider. Dışkı durumu sürekli takibinde olsun. Sıcak tut. Ve sakın yikama. Sıcak su torbasinin ettafina bi kac kat havlu sarip yattığı yerin altına koyarak ısınmasını sağlayabilirsiniz. Her daim GÜVENDİĞİNİZ bir vetiniz olsun. Bu yüzden yavru bi kedimi kaybetmistim. Veterinerlik fakültesindeki ilgiden çok memunum hem ucuz hem güvenilir tavsiye ederim. Detaylı sorularınız varsa mesaj atmaniz yeterli yardımcı olurum. Güle güle bütünnnn