Yavru Kedi Kumu

Rkandu11

İyi akşamlar , yavru kızıma yaptığım ilk alışverişimizde ince taneli parfümsüz kum almıştım. Şuan tekrar sipariş vericem o yüzden araştırma yaptım, yavru kediler merakı yüzünden kumları yutabileceğini ve ince taneli kumların zararlı olduğunu ve kalın taneli kumun sağlıklı olduğunu belirtmişler , bilgisi olmayanların da görmesini istedim ve düşüncelerinizi bekliyorum. Hangi kumu tercih etmeliyim? Kokulu mu kokusuz mu olmalı?

13 CEVAP

Hidatot

Kuzu da şimdiye kadar hiç ince taneli kumunu yutmaya çalışmamıştı. Hem kalın taneli de çok büyük değil kiii o da yavru kuru maması boyutundan küçük gibi yine :/ İnce kumu çok dağılıyor ama biz en son yanlışlıkla kalın kum aldık, onda da tam temizlenmiyor elekten ufak pis taneler de düşüyor :(

Gamzessven

Hayır tam tersi ince taneliler yavru kediler için daha uygun. Kalın taneli olanlar büyik geliyor patilerine. Zaten ince taneliyi yiyen kalın taneliyi de yer. İnce taneliden devam etmelisiniz bence

melb

Ben ince taneli Lindo Cat pudralı aldım, güzel gibi hiç ağzına almaya veya yalamaya çalışmadı. Ayrıca hiç koku yapmıyor kolay topaklaşıyor.

Rkandu11

Pekala çok teşekkür ediyorum , sağolun :))

Rkandu11

Çok teşekkür ediyorum , sağolun :))

Rkandu11

Çok teşekkür ediyorum , sağolun :))

Ayse_naz_G

Micho aktif karbonlu iyi olur.

Rkandu11

Çok teşekkür ediyorum , sağolun :))

Gozdetemizel

Bizim ince taneliler hic hayirli olmadi yutmadi ama heryere dagitti cunki patilerinin arasina cok giriyo.Catsan kullaniyoruz gayette memnunuz

Minnakpatipuki

Kediler eğer strese girerlerse kum yiyorlar bildiğim kadarıyla. Yoksa saglikli kediler kum yemez zaten. Kalin taneli kum yavru kedilerin patilerini tahris bile edebiliyor o yuzden ince taneli en mantiklisi olacaktir. Ben kedim kucukken akkum aliyordum fena değildi. Vancat ve rocat aldim memnun kalmadim . Şuan proline portakal kokulu kullanıyorum. Koku hapsetmesi ve topaklanma açısından gayet iyi tavsiye ederim.

Feyzanurala

İnce taneli kum kullanıyordm ve kedimin patisinin arasına gire gire topaklaşmış adeta tümör gibi bir şey olmuştu. Kedi ayağının üstüne basamayınca farkettim kum topaklaşmış patısinin arasında top gibi duruyordu çok şaşırdım. Kolay kolay da çıkaramadım patisini yağladım cımbızla uğraştım anca çıktı. Bir daha da kullanmadım ince taneli

Ben kedim 40 günlükken sanicat almıstım ve kumu yiyordu. Veteriner tavsiyesi ile kumu değiştirdim Ever Clean Extra Strength kokulu kum aldım onda hiçbir problem yaşamadım 1 senedir kullanıyorum, topaklanması ve kokusu konusunda çok başarılı ve kedim hiç yemedi.

Rkandu11

Herkese çok teşekkür ediyorum , sağolun :))