Aşı Sorunu

melb

Merhaba yeniden dostlar. Lise son sınıf öğrencisiyim, kedim okulda doğmuştu oradan sahiplendim daha üç gün oldu alalı ama sorun şu ki veterinere gidemiyorum ücretlerinin çok pahalı olmasından ve gücümün yetemeyeceğinden korkuyorum. Bir yandan da çok bakmak istiyorum bu yavrucuğa. Sadece temel şeylerini kendi biriktirdiğim parayla aldım. Veteriner konusunda ne yapabilirim? Fiyatları nedir? Ya da belediyelerin veteriner kliniklerine mi başvurmalıyım? Ne yapmalıyım? Yardımcı olun lütfen.

18 CEVAP

Toriri

belediyelerde yaptırabilirsin ücretsiz olarak olmadı fatih hayvan hastanesinde fiyatlar oldukça uygun ileriki aşılarını falanda para biriktirir çalışır halledersin canını sıkma bu arada Freddie'ye bayıldım hangi kedisiydi o Delilah' mı -

tugbaliee

iç- dış parazit adına soruyosan biz 35tlye yaptırmıştık veterinerde diğer aşıları pahalıydı evet

Gamzessven

Kuduza gereksiz diyorlardı bu sitede. Yaptırmayan çok var. İç dış paraziti de yine 6 ayda bir yaptıran var. Karma zaten yılda bir kez. Belki siz de öyle yaptırabilirsiniz. İç dış paraziti 3 ayda bir değil de 5-6 ayda bir ve yılda bir karma

ballokumu

Kuduz yasal sorunlu mesela birini kediniz ısırsa sizin o sene içerisinde kuduz olduğunu göstermeniz lazım. Bu gibi bi sebepten vurduruyor vurduranlar. Ama onu tarım müdürlüğü zaten ücretsiz yapıyor. İçdış parazit için broadline damla ve yılda bir kere maalesef karma aşı yaptırmanız lazım. 400 lira yılda ayda 30 tlcik.

pinarcaya

Ic dis parazitleri belediye ucretsiz yapiyor. Diger asilarini ozel veterinere yaptirmaniz lazim. Biraz masrafli.

özel veterinerlerde aşılar genellikle 70-80 tl civarı oluyor. Benim yaptırdığım en aşağı 70ti.

Bi ara kuduz aşısınıda belediye ücretsiz yapıyodu ama hala öyle mi bilmiyorum

melb

Peki teşekkür ederiim.

melb

5-6 ay da bir çok geç olmaz mı?

Arthur4

Olmaz

melb

Pekala teşekkürler tekrardaan.

Gamzessven

Parazit aşısının devamlı koruduğunu düşünmüyor bir grup. Sadece paraxit varsa onu öldürüyor aşı. Yani 3 ayda bir bu mantığa göre sık yapılmış oluyor. Bir de kedi hiç dışarı çıkmıyorsa vs diye gereksiz görüyorlar. Dış parazit için yine mantıklı ama iç parazit için korkuyorum ben nolur nolmaz diye. Ya da parazit ilaçlarını veterinerden alıp evde yapanlar vardı. İç paraziti hap olarak dış paraziti de damla olarak. İçiniz rahat etmeyecekse öyle alıp daha uyguna getirebilirsiniz

Hidatot

Bizim veterinerimiz kuduza yasal olarak zorunlu demişti ama yanlış mı söyledi acaba?

melb

Hafta sonu bir belediyeye gideceğim eğer olmazsa artık veterinere giderim. Herkese teşekkürler.

Hidatot

En bi çok sevdiği, adına şarkılar yazdığı sevgili Delilah, o kutsal kedi gibi görünüyor evet