Kedim De Kene Var

cansucelik07

Kedimi bazı sebeplerden dolayı cumartesi gunu alacagim. Bugun ziyarete gitmiştim. Kene olduğunu gordum yavrucukta. Ama kene oyle yapışmış ki canı çok acıyordu.ordakilere sordum 3-4 gundur bu boyle dedi. Kene nin yuzu derinin altında kalmış o derece. Bu keneyi nasıl çıkartabilirim? Yıkasam geçer mi? Yıkamalı mıyım? Ayrıca kediyi galiba kene uyuşturmuş. Soylediklerine gore kedi çok hareketliymiş. Ama kene yapıştıran sonra GUN içinde daha az oynuyorlarmış. Yavrum acı acı miyavlıyor. 3 aylıklar.

11 CEVAP

Bc3431

Ilgilenmiycekler niye alırlar anlamam.yazik hayvana.aci çekiyordur.yakindaysak gelip ben gotureyim veterine goturucek maddiyatin yoksa(olabilir öğrenci falansındır)

cansucelik07

Güncel

Gamzessven

Kendi başına çıkarabilecek bir şey değil. İnsanda bile kene çekildiğinde öldürebiliyor. Veterinere gidin tabiki. İnşallah veterinere gidemem falan demezsin şimdiden

Kesinlkle VETERİNER e gitmelisin.Geçici evindeler çok vicdansuızmış.

ballokumu

Veteriner çıkartmalı kene kafası içeride kalabilir go girl

cansucelik07

Ayn çok vicdansızlar hiç kimse veteriner e goturmuyo ben goturcem artık. İnşallah iyi olur. Bide ben gittiğimde bana sordular neden geldin diye. Bende kediyi sahiplenmek için geldim dedim. Balkonda bakıyorlar. Annesi ve yavrularına. Al al hepsini al da kurtulalım başımıza bela oldular diyor. Çok sinirimi bozdu

cansucelik07

Bc3431 özelden konuşalım

Gozdetemizel

Bizimkinde de 1 tane vardi sokaktan aldigimizda.ancak deri ustunu kaplamis ve hic gozukmuyodu.elime geldi top gibi veterinere gosterdim kene ancak almayacagim dedi.ic paraziti yapti.simdi cilt bununla savasacak öldurecek ve girdigi gibi disari atacak dedi.2 gun sonra sanki yuzumuzdeki siyah nokta gibi bisey gorduk.ilkbasta tereddut ettik ama sonra eşim siyahnokta sikar gibi sıktı bende islak pamukla cektim cikan keneyi.ama ölüydü ve dertop olmustu.bizim hekim boyle bi yol izledi,belki de tamamen cilt altina yerlestigi icin boyle yapti bilemedm

cansucelik07

Teşekkürler. Veterinere goturecegim ne derse yapcam artık. Canı çok acıyor daha küçücük. İçim gidiyor. Sürekli orasını kasıyor

Sselin1

Bizde disaridan pireli bir kediyi eve aldik yikamak icin legene koyduk. kenesi de varmiş sampuanli ve sicak suyun icinde kalan kene kendiliginden düştü. Tabi ne kadar dogru bilmiyorum veterinere danişabilirsin. Keneye hicbir sekilde mudahale etmedik. kediyi legenden çıkardiğimda suyun icinde gördüm keneyi.

busrat660

Benimde sokak kedime bir ara çok fazla kene geliyordu ama çünkü dışarıda geziyordu asla tek başına yapamazsın zaten babam yapıyordu nasıl cesaret etmişim şuanki aklım olsa aslaaa böyle bişey yapmam acik veterinere götür bence