Köpeğim Yürürken Çekiştiriyor. Boyun Tasmasından Gövdeye Mi Geçmeliyim?

arest

Köpeğimle birlikte yürürken sürekli çekiştiriyor. Ben de durup sakinleştirmesini bekliyorum veya onun gittiği yönün tersine yürümeye çalışıyorum. Fakat sonunda boynundan asılırken buluyorum kendimi. İkimizde çok fazla güç harcıyoruz. Yolda sürekli burun yerde yiyecek ve kovalıycak kedi arıyor. Lütfen yardım

5 CEVAP

suzan

tasmayı gergin tutmayın yavaş yürüyün ve tsmayı çektiğinde tepki vermek amacıyla şşştt diyerek hızlıca çekip bırakın bunu birkaç kere yapınca bu huyundan vazgeçecek
onu sizin sol tarafınızdan ve geriden yürütün böylece lider o değil siz olursunuz
KOLAY GELSİN İKİNİZE DE...

AllyNewt

Gövde tasmaya geçerseniz eğer köpeğiniz normal olarak kullandığınız tasmayla, gövde tasmada sizi hallaç pamuğu gibi savuracaktır. Çünkü gücü bedenine dağıtacak sizin onu kontrolünüz düşecektir. Boyun tasmasıyla devam edin bence. ^^

kedi_sever123

Belki rahatsız oluyordur tasmasini değiştirin

brataltay

Bu tip güçlü köpeklerde inat olabiliyor ama unutmayın o sizin köpeğiniz ona ait olan herşeyi, boynundaki tasmayı bile siz ona verdiniz .yolda yürürken üstünden geçmeyin,dolaşan tasmayı düzeltmek için siz harekete geçmeyin.bekleyin o sizinle yürüyecek duruma gelsin.bide solunuzda yürümeye alışsın. Patron sizsiniz ;)

arest

teşekkür ederim cevaplarınıza, söylediklerinizi yapmaya çalışıcaz