Parazit Hapı Kullandım Ama Ağızdaki Koku Geçmiyor

Edalann

Bulunduğumuz yer dolayısıyla veterinere gidemiyoruz. Agizinda koku var. Parazit aşısı olmamıştı. Belediye veterineri bana bi hap verdi 4 e bölüp birini yutturmamı istedi. Ben yutturmayınca suya katıp şırınga ile verdim. Ama ahırındaki koku 4 5 gündür geçmiyor. Ne yapmam gerek ? Geri kalan haplardan tekrar mı yutturmalıyım ?

4 CEVAP

Gamzessven

Hayır yutturmayın fazla olur. Ağız kokusu safece parazitten kaynaklanmaz. Dişlerinde gingivit vardır ya da hangi mamayı kullanıyorsunuz yediği mamadan da kokuyor olabilir. Tentürdiyotla gliserin alabilirseniz ikisini karıştırıp birer damla damlatabilirsiniz iki yanına da. Hindistan cevizi yağının da iyi geldiğini duymuştum dişlere. Kulak pamuğuyla az bir miktar hafif hafif gezdirin diş etlerinde.

Gozdetemizel

Agizdaki koku disetlerinden kaynakli olabilir,bizimki oyleydi.kipkirmiziymis disetleri.kloroben sprey yazdi,haftada 2-3 kez damagina sıktık gecti ama teshis koyulmasi lazim illa

Edalann

Dişetleri gayet sağlıklı dişleri de iyi durumda

Benim kedimin küçükken yaş mamadan dolayı kokuyordu, mamalar koku yapabiliyor