Corona Bulaştıysa

ezgiisu

Bizim yarın testimiz var da mesela yeni bulaştıysa da testte çıkar mı hemen gösterir mi kendini yoksa belli bi süre mi geçmiş olması gerekiyor çıkması için?

7 CEVAP

evde tek olan ev kedilerine corona virüsü genellikle anneden plasenta yoluyla geçiyor benim kedime olduğu gibi, kedilerin %90’ı corona taşıyıcısı hiç telaş yapmayın, stresten uzak tutun, bağışıklığını yüksek tutun:)

pinarcaya

Corona virusunun olmasi cok onemli bisey degil. Bagisikligi guclu ve mutlu olsun yeter.

beautifulcat

Kedilerin birçoğu corona taşıyıcısı, inşallah negatif çıkar ama inanın corona pozitif çıksa bile o kadar çok kedide var ki hekimler hiç problem etmiyor. Corona pozitif demek, Allah korusun, hemen fip'e dönecek demek değildir, coronası pozitif olup da uzun yıllar sağlıkla yaşayan kediler var. Corona'sı pozitif olsa da olmasa da bağışıklığını yüksek tutmalısınız. Ki zaten bir çok kediye annesinden geçiyor corona. Ama yine de sokaktan gelince ellerini yıkamadan seven misafirlere kibarca tepki göstermek lazım, çünkü bazen sokaktaki kedicikleri sevip ellerini yıkamadan evdekileri seviyorlar :( Evdeki kedilerin, sokaktaki mikropları tolere edebilmeleri zor, hastalanmadan geçiremiyorlar, çünkü o mikroplarla daha evvel tanışmamış oluyorlar

çıkar diye biliyorum vücuda girdiğinde yerleşiyor, yeni bulaşacağı herhangi birşey varmı?

ezgiisu

bugün arkadaşlarım bizdelerdi kendilerinin de kedileri var ellerini yıkadılar sevmeden önce ama ayakkabıdır kıyafettir oralardan bulaşmış olabilir mi?

Corona virüsü salya ve dışkı yoluyla bulaşır aynı tuvaleti paylaşan aynı mama kabını paylaşan kediler vs, ayakkabı ve kıyafetlerinde kedilerinin dışkısı ve salyası olucağını zannetmiyorum ki bunu sizin kediniz yalaması gerekiyor çok düşük bi ihtimal

ezgiisu

Solunum yoluyla alma vs diyince ben de üstümüzde getirirsek aşır gibi düşünmüştüm, bakalum inşallah bugün güzel sonuçlar alırız