Kızgınlıkla İştahsızlık İcin Ne Yapmaliyim

Minnakpatipuki

Kedim erkek kizginlik döneminde olduğu icin mi bilmiyorum ama iştahsız çok az yiyor dışkısında falan sorun yok ama zayıflamasını istemiyorum hasta olur diye korkuyorum. Bayramda 1 hafta veterinerde kalacak. Bu süre zarfında da terk edildiğini dusunup bisey yemezse diye de korkuyorum. Ne yapmalıyım? Mamasını değiştirmek ise yarar mi? Yoksa daha çok mu strese sokar?

6 CEVAP

tugbaliee

mama değişikliğine alışması gerek ki hayvanın iştahı yok diyosunuz bence bu döneminde bi değişiklik yapmayın ama veterinerinize de danışın bu konuyu belki başka bi çözüm yolu vardır

iştahsızlık döneminde yanlız bırakmamalısınız bence ve sorunun kızgınlıktan olduğuna emin misiniz

Minnakpatipuki

Emin değilim ama kızgınlığa girdiğinden beri yemesinde azalma oldu bunu biliyorum sadece. Sabah koyduğum mama bitmiyor. Öyle soyliyim. Bayram icin eve gitmek zorundanyim. Otobüsle gel git orda kal daha beter strese girmesini istemiyorum. Tek bir yerde de kalmayacağım icin veterinerde kalması daha uygun olur diye dusunuyorum

Gozdetemizel

Nekdrlik oldu kedicik?
Biz 3 ay boyunca bunu yasadik artik yuzu cokmustu hayvanin yemedigi icin kizginlikta.sanirim en net cozum yine kisirlastirmakta.simdi de her dk yiyo orasi ayri :)

pinarcaya

Kizginlikta istahsizlik olur. Cunku strese giriyorlar. Kisirlastirmazsaniz bu hep tekrar edecek. Benim kedimde de bu aralar stresten istahsizlik basladi. Aminosol siparis verdim. Bir arastirin isterseniz.

PsLuna

Yaş mama verebilirsiniz. Veterinere söyleyin kızgınlıkta olduğunu ona göre besler.