Kısırlaştırma

Dondurmacik

Arkadaşlar bu konu hakkında çok bilgim yok kaç yaşında kısırlaştırmalıyım ,nasıl mama kullanmalıyım ,kızgınlık dönemi ne ,ömründe bir kez mı kısırlaştırılmalı, kısırlaştırmayıp çiftleştirsem sorun olur mu , şimdiden teşekkürler

8 CEVAP

Luckysmom

1 yaşından itibaren kısırlaştırabilirsiniz. Çiftleştirmeyi ben de kesinlikle tavsiye etmem. Hem hastalık kapma riski var hem bi kere çiftleşmeyle geçmiyor kızgınlık hem de doğacak yavrulara yuva bulmak öyle kolay değil tüyünü tırnağını bahane edip geri getirecekler mutlaka ya alerjileri çıkacak ya başka bi bahane.

Kızgınlık şudur: hayvan strese giriyor hormonları yüzünden. Etrafa işeme (erkekse), yerlerde acı acı sürünme bağırma(dişiyse) gibi hareketler yapıyorlar .Kısırlaştırma ile bu stresten ve olabilcek hastalıklardan ömür boyu kurtuluyorlar

Anonymus552223

Kisirlastirma bir kez oluyor, kilo durumuna gore kilosu yeterliyse 7 8 ayliktan itibaren kisirlastirabilirsiniz. Ciftlestirmeizi tavsiye etmem. Yavrulari sahiplendiremeyebilirsiniz, sahiplendirince geri getiren de oluyor, nasil bakacaklarina takip falan etmeniz lazim.

veterinerler genellikle 1 yasından sonra öneriyor kısırlastırmayı, kediniz dişi mi erkek mi?

Dondurmacik

Kısırlaştırma ortalama ne kadar tutar

Luckysmom

Bulunduğunuz şehre göre değişebilir kısırlaştırma ücreti, klinikten kliniğe değişiyor. Araştırıp Veterinerle konuşmanız lazım . Ben Adana'da yaşıyorum yaklaşık 1-2 sene önce 200 tl ye (erkek) kısırlaştırdım, yıllara göre fiyat bi miktar artabilir. Erkek ve dişilerde fiyat farkı oluyor genelde dişiler için biraz daha yüksek fiyat isteniyor onun daha içte olduğu için ameliyat yapılcak kısmı.

şuanda ₺500 civarı diye biliyorum

demet79

350 ye yaptırdım. 550 TL civarı normalde. 200 den kaçtım enfeksiyon sonrası 500 TL daha verdim tedavisi için. Ucuz etin suyu yavan oluyormuş. Çektiğim stres pişmanlık ve üzüntü de cabası. Ve tabii i kedimin acısı..

demet79

350 ye yaptırdım. 550 TL civarı normalde. 200 den kaçtım enfeksiyon sonrası 500 TL daha verdim tedavisi için. Ucuz etin suyu yavan oluyormuş. Çektiğim stres pişmanlık ve üzüntü de cabası. Ve tabii i kedimin acısı..