Kedi Lösemi Aşısı

Veterinerimiz kedimizin lösemi aşısı günü geldiği ile ilgili bir bilgilendirme mesajı atmış bugün. Fındık 5 mart doğumlu neredeyse tam 3 aylık olacak aşı zamanı. Ama bundan bir hafta önce karma aşı yaptırdık yavrum bir gün boyunca yemedi içmedi aşı ağır gelmiş ateşi 40 a cıkmış vet tekrardan ateş düşürücü vs yaptı çok şükür iyileşti.
Aşı üzerinden cok zaman geçmediği için sizce normal mi bir de çok küçük değil mi
İnternetten araştırdığıma göre lösemi aşısı önerilmiyor. Dışarı cıkmayan kediler için fındık zaten evden cıkmıyor ( vet hariç bir de annelerimizin evine gidecek uzun tatilde oradada başka kedi köpek yok)
Sizce ne yapmalıyız

10 CEVAP

cansucelik07

En gereksiz aşılardan birii.cok tehlikeli!ölümle bile sonuclanabipir.biz yaptırma esigindeydik.kurtulduk:)ben de aynı durumu yaşadım yaani.kedimin lösemi aşısı zamanı gelmişti.disari çıkan kedi olsun olmasın! Ikiside kedi degilmi?çok tehlikeli.benimki dışarı çıkıp geri eve geliyodu.1-2 saat falan duruyodu dışarda.internetten araştırdım nasıl bir asi diye.o kadar zararlı olduğunu duyunca yaptirmadim.yaptirmayin.hrm kedinizin sağlığını tehdit etmiş olursunuz-ki zaten en önemlisi bu.hemde paranıza yazık olur.parayla kedinizi ölüme sürüklersiniz yaani

Cansumuezza

lösemi aşısı konusunda veterinerler bile ikiye ayrılmış durumda ki baya ağır bir aşı ölümle sonuçlananları bile gördük. iyi düşünüp araştırıp ölçün tartın derim ben.

Allah korusun. Siz yaptırdınız mı

Cansumuezza

hayır ben yaptırmadım yaptırmayıda düşünmüyorum

Arthur4

Helal cansu çelik

Cansu hanım tabikide ikiside can o anlamda demedim. İnternet dışarıdan hastalık kapma vs durumlarından bahsediyordu. sanırım bende yaptırmayacağım. CEvaplar için çok teşekkürler. Ama yaptırmassam da hasta olursa diye korkuyorum gerçekten cok zor

cansucelik07

gokberkozlem hasta falan olmaz lösemi aşısı olmadi diye.siz iç dış parazitini karma asisini yaptırın yeter ona.kuduz aşısı da lösemi aşısı gibi gereksiz bir asi.onuda yaptırmanızı önermem.

Tam1cat

Kuduz ile lösemi kıyaslanamaz. Gerekli durumda kuduz yapılmak zorundadır. Lösemi ise herkesi ikiye bölüyor. Ben de yaptırmadım veterinerin baskısına rağmen. Çok düşündüm, araştırdım ve ucundan döndüm. Aşı konusunda daha önce başlık açmıştık bulursam size de atayım. Ben şu an yılda 2 kere iç-dış parazit, yılda bir kere karma dışında aşı yaptırmıyorum. Kuduzu da uçak yolculuğu yaptığım için yaptırmıştım. Seneye yaptırmayı düşünmüyorum. Belki ondan sonraki sene tekrar yaptırırım bilmiyorum. Hayvana gereksiz aşılamaya da karşıyım, bence yaptırmayın

limis

Benim buyuk kedimin losemi aşısı var ama annemin uçakta gelirken sohbet ettiği bi veteriner gerekli olmadığını ve hatta sokaktan aldiysak aktif olmayan geni tetikleyebileceğini söylediği için küçüğe yaptırmadım. Mantikli geldi. Ağır oldugunu da bilmiyordum cok sorun çıkarmamıştı. Yaptırmayın bence. Zaten karma da ağır gelmiş küçüğe.

bence yaptirmayin, ben 2 bucuk aylikken veterinerin tavsiyesiyle yaptirdim pisman oldum, kedi kendine gelemiyor cok agir. özellikle disari cikmiyorsa yaptirmayin