Köpeğim Tasmasını Çok Çekiştiriyor

cilekgd

köpeğim yürürken tasmayı sürekli çekiştiriyor ne yapabilirim

5 CEVAP

sirindostum

Tasmayla gezmeye çıkarırken yanınıza ilk günler oyuncak alın . Sonra yavaş yavaş alışacaktır .

ruzgar1122

yanına ödül maması fln alın

Olgunlaştıysa eğitim tasması alın eğer daha küçükse yanınıza ödül maması alın koklatın o istemek için yanınızdan yürüyecektir

tugcesnr

tasmayla gezmek istemiyor ya da oyun oynamak istiyordur

gzmbnl

tasmayı sevmiyorlar o yüzden çekiştiriyorlar siz ona o fırsatı vermemelisiniz. o tasmayı çekiştirdiğinde her yapışında kararlı bir ses tonu ile hayır demelisiniz ve alışana kadar bıkmadan tekrar etmelisiniz. sizi dinlediği zaman ödüllendirmeniz de gerek :) ister ödül maması vererek ister köpeğinizi severek ödülünü vermelisiniz. koşup bir miktar enerjisini attıkça zaten yorulduğu için çekiştirmeyecektir...