Geçmeyen Öksürük Burun Tıkanıklığı.

Emineimrel

Merhabalar ; benim 7 aylık kesim var ; karma aşıdan sonra, burun akıntısı öksürük burun tıkanıklığı oluştu. Veteriner dinlesi hırıltı var dedi ve baytril abtibiyotik verdi 5 gün. Kullandı geçer gibioldu tekrar muayene etti ve ikinci karmayı yaptı ve hastalık tekrarlardı. Sonra hastaneye götürdüm kan tahlili ve akciğer filmi çekildi kanında az miktarda enfeksiyon ve akciğerinde hafif doluluk mu diyor nedir artık o çıktı. Bay tril 10 gün devam ettik burun akıntısı geçti fakat tıkanıklık ve öksürük geçmedi. Bekleyelim filan diyorlar ve hiç bir veteriner br şey demiyor. Napıcamı bilmiyorum bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İştah ve oyunculukta azalma yok.

2 CEVAP

Gamzessven

Geçmiş olsun iştah ve oyunculuğunda azalma olmaması iyi haber. Belki soğuk algınlığı geçiriyordur. Karma aşı bağışıklığı çok düşürüyor. Eczaneden imuneks alıp destek olabilirsiniz

Aebrup

Merhaba benim kedimde de hapsirik ve bitmeyen bir burun akintisi var antibiyotik yapildi 5 gun suan hapsirmasi baya azaldi ama burnu hep sumuklu